„Šakių laidotuvių namuose“ – darbų įkarštis

laidotuviu namaiGintarė MARTINAITIENĖ

Šis pavasaris UAB „Šakių laidotuvių namai“ išskirtinis – stogo rekonstrukcijos darbai pačiame įkarštyje. Nors finansine prasme tai pats didžiausias kada nors bendrovės vykdytas projektas, bendrovės direktorė Janė Dėdinienė džiaugiasi pagal planą vykstančiais darbais ir dėliojasi ateities planus.

Nuotr. Įmonės direktorė Janė Dėdinienė tikisi, kad ateityje pavyks iš lauko „aprengti“ visą pastatą, tačiau kol kas remontuojamas stogas, bus pakeistos iškabos, eilės laukia didžioji šarvojimo salė.

Pradėjo nuo stogo

Pasak bendrovės direktorės J. Dėdinienės, jau seniai ramybės nedavė mintis, kad būtina pastato rekonstrukcija. Tad ji ypač nudžiugo, kai 2014–2017 m. strateginiame veiklos plane „atsirado vietos ir jų bėdoms“. Visgi, kaip sakė „Šakių laidotuvių namų“ vadovė, džiaugsmas truko neilgai, nes buvo pasakyta, kad savivaldybė projekto nefinansuos.

„Gavome jos moralinį palaikymą, ačiū jai, žinoma, ir už tai“, – tikino pašnekovė.

Iš esmės renovuoti pastatą, kaip sakė direktorė, užduotis nelengva, tačiau neišvengiama. Ypač daug problemų kėlė susidėvėjusi nesandari stogo danga, dėl neefektyvios stogo izoliacijos patiriami šilumos nuostoliai ir dideli kuro sąnaudų kaštai. Nors planų netrūksta ir ateičiai, kol kas dėl lėšų stygiaus užsimota renovuoti būtent stogą. Nuo kovo mėnesio vyksta darbai. J. Dėdinienė džiaugėsi, kad rangovas UAB „Vitremsta“, vadovaujama Vitalijaus Bogovičiaus, išpildo visus lūkesčius ir planus.

„Taip pat mums pavyko išsiderėti palankias sutarties sąlygas ir lankstų atsiskaitymo už atliktus darbus grafiką. Visi darbai vyksta numatyta tvarka, statybininkai dirba sparčiai ir atsakingai“, – komplimentų statybininkams negailėjo įstaigos vadovė.

Iš savo lėšų

Plokšti stogai jau apšiltinti ir perdengti rulonine danga, suformuotas ir šlaitinis stogas, kuris iš esmės pakeis ir atnaujins bendrą pastato vaizdą. Pastogėje suformuota erdvė bus pritaikyta klientų poreikių tenkinimui, taip pat pasitarnaus darbuotojų darbo sąlygų gerinimui. Kadangi paramos negavo, visus darbus, kurių vertė skaičiuojama apie 70 tūkst. eurų, įmonė dengs savo uždirbtomis lėšomis. Manoma, kad darbai turėtų būti baigti birželį.

Po šio etapo įgyvendinimo J. Dėdinienė jau planuoja kitus. Pirmiausiai darbų sąraše – didžioji šarvojimo salė. Čia norima pakeisti lubas, pertvarkyti apšvietimą.

„Toliau vykdysime patalpų šildymo pertvarką ir kitus darbus. Mums labai svarbu, kad mūsų teikiamos šarvojimo ir laidojimo paslaugos atitiktų klientų lūkesčius, laikmečio dvasią ir poreikius“, – sakė J.Dėdinienė.

Artimiausiu metu turėtų būti atnaujinta ir įstaigos iškaba, reklaminiai stendai.

Nesnaudė ir praeityje

Tikriausiai dėl to, kad bendrovė koja kojon žengia su gyvenimu, ir anksčiau nesėdėjo sudėjusi rankų. Įvairūs darbai įmonėje buvo atliekami nuolat, tik nesamdant rangovų, o ūkio būdu – pasitelkiant vietos darbuotojų sumanumą ir darbštumą. Būtent taip buvo pastatytas priestatas, o praėjus vos metams jau imtasi pagalbinio pastato rekonstrukcijos: pernai, nekeičiant fasado ir išlaikant pirminį vaizdą, buvo perdengtas jo stogas, sumontuoti nauji pakeliami garažo vartai, pakeisti langai ir durys, pakabinti lietvamzdžiai, stogeliai virš įėjimų. Atnaujintas ir autoparkas, suremontuota laidojimo reikmenų parduotuvė.

„Manau, reikia nepamiršti esminės paskirties – kurti šiltą ir jaukią aplinką tiek darbuotojams, tiek klientams“, – mintimis dalijosi UAB „Šakių laidotuvių namų“ direktorė.

Tad taip po truputį, ji tikisi, gal pavyks „aprengti“ ir atnaujinti visą prieš ketvirtį amžiaus statytą pastatą.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.