Bendrovė ir ateityje stengsis būti konkurencinga

povilaitis tomasGintarė MARTINAITIENĖ

Kaip sekasi dirbti UAB „Šakių autobusų parkas“, su kokiomis kliūtimis įmonė susiduria bei kokias perspektyvas mato ateityje, kalbėta prieš tvirtinant įmonės vadovo Tomo Povilaičio ataskaitą. Nors pastebėjimų ir patarimų išsakyta nemažai, vadovo veikla „palaiminta“ vienbalsiai.

Nuotr. Nors UAB „Šakių autobusų parkas“ direktorius Tomas Povilaitis sulaukė pastabų dėl užsakomųjų ir specialiųjų reisų, jis replikavo, kad jo vadovaujama įmonė, kad ir ką siūlytų kiti, galėtų paslaugą suteikti pigiau.

Bendrovei tenka pagrindinis vaidmuo užtikrinant gyventojų susisiekimo poreikius, tačiau keleivių pervežimo rinka tenka dalintis su vietiniais vežėjais, kitų miestų autobusų parkais. Norėdami būti konkurencingi, jie turi nuolat stebėti padėtį bei nusimatyti tolimesnes veiklos kryptis. Šiuo metu keleivių pervežimui „Šakių autobusų parkas“ naudoja 36 autobusus. Pasak bendrovės vadovo T. Povilaičio, viena didžiausių problemų – keleivių mažėjimas. Nemažai problemų kelia ir nuostolingi maršrutai, tad, atsižvelgiant į keleivių srautą, juo tenka pakoreguoti arba net nutraukti. Tam, kaip aiškina direktorius, įtakos turi išaugęs lengvųjų automobilių skaičius, konkurencija su kitais vežėjais, apsirūpinusiais naujesne, patikimesne technika. Tačiau į tai pagal galimybes stengiasi investuoti ir „Šakių autobusų parkas“. T. Povilaitis patikino, kad paskutiniaisiais metais įmonė investavo apie 0,5 mln. eurų autoparko atnaujinimui – įsigyta 11 ne senesnių kaip 10 metų autobusų, du tarnybiniai automobiliai. 2015 m. įsigytas 2007 m. 28 vietų autobusas, investuojama ir į kitų įrenginių atnaujinimą.

Praėjusiais metais bendrovėje dirbo 61 darbuotojas. Nors jų, kaip tikina įmonės vadovas, netrūko, tačiau atsižvelgdamas į darbo rinką bei rajono padėtį T. Povilaitis konstatuoja, kad kvalifikuotų darbininkų rasti sudėtinga. Kad būtų išlaikyti  esami, įtakos turi algų dydis, nes esant mažam darbo užmokesčiui didėja darbuotojų kaita, o tai neigiamai atsiliepia ir paslaugų kokybei.

2015 m. bendrovė uždirbo 31,4 tūkst. pelno. Pajamos iš keleivių pervežimo, įskaitant kompensaciją už nuostolius, sudarė daugiau nei 918 tūkst. eurų. Lyginant su 2014 m., šios pajamos sumažėjo daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Be keleivių pervežimo patvirtintais vietinio ir tolimojo susisiekimo maršrutais, autobusų parkas vykdo ir kitą įmonės įstatuose numatytą veiklą: veža keleivius užsakomaisiais ir specialiaisiais reisais, užsiima smulkių siuntų pervežimu, nuomoja patalpas, atlieka transporto priemonių remontą ir kt. Pajamos iš šios veiklos ataskaitiniais metais sudarė daugiau nei 83 tūkst. eurų (lyginant su ankstesniais metais sumažėjo 17 tūkst. eurų).

Dėl užsakomųjų ir specialiųjų reisų nemažai pastabų turėjo tarybos nariai. Visi vienbalsiai tvirtino, kad kiti vežėjai siūlo paslaugą už daug mažesnę kainą, todėl natūralu, kad „Šakių autobusų parko“ paslauga nėra tokia paklausi. Tuo labiau, kad per penkerius metus situacija iš esmės šiuo klausimu nekito (galima matyti straipsnio pabaigoje pateiktoje lentelėje).Todėl T. Povilaitį ragino labiau stebėti rinką ir priimti atitinkamus sprendimus.

„Jūs privalote stebėti ir žinoti, už kiek, tarkim, į Vilnių nuveža Jurbarkas, Vilkaviškis ar privatus vežėjas“, – sakė Bernardinas Petras Vainius.

T. Povilaitis replikavo: kad ir ką siūlytų kiti, jo vadovaujama įmonė galėtų tai padaryti pigiau. Visgi situacija byloja, kad daugelis paslaugą perka iš kitur.

„O kur vieša reklama ir informacija, kad jūs tai darote?“ – teiravosi B. P. Vainius.

Irena Haase siūlė teikti atskiroms organizacijoms, kultūros įstaigoms komercinius pasiūlymus ir taip pritraukti galimus paslaugos pirkėjus.

„Kartais kai kur reikia pralošt, kad galėtum išlošt“, – mintimis dalijosi Algimantas Damijonaitis.

Tarybos posėdžio metu Raminta Bastytė bendrovės direktoriaus teiravosi, ar šis nemąsto apie inovatyvius sprendimus – transporto valdymo ir kontrolės sistemos įdiegimą, kai lengvai kontroliuojamas bei apskaitomas kuras, transportas. T. Povilaitis sakė, kad šiems dalykams įmonėje skiriama daug dėmesio. Tačiau šis jo atsakymas susilaukė Tomo Skaizgirio replikos, ar ne dėl šios priežasties pasitaiko atvejų, kai žiemą tiesiog pakeliui baigiasi kuras. Be to, bendrovės vadovo teirautasi, kodėl daugelyje autobusų stotelių nurodomas tik „Šakių autobusų parko“ autobusų važiavimo laikas. T. Povilaitis sakė, kad tai mokama paslauga ir vežėjai su įmone turi sudaryti sutartis. Visgi rekomenduota informaciją apie tai pateikti, nes žmonėms dažnai nesvarbu, koks vežėjas, svarbu, kad būtų suteikta informacija apie visus pravažiuojančius autobusus. Jei to neįmanoma padaryti autobusų sustojimo vietose, rekomenduota informaciją iškabinti bent jau seniūnijose.

T. Povilaitis tikino, kad ateityje bendrovė stengsis išlikti konkurencinga, teikianti daugiau paslaugų ir patraukli keleiviams.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.