Mugė alsavo Kalėdų dvasia

kaledine muge
Nuotr. Šakiuose šurmuliavusioje Kalėdinė mugėje prekeiviai pasigedo daugiau lankytojų.


Gruodžio 8–9 d. Šakiuose vyko Kalėdinė rankų darbo gaminių mugė. Didžiosios metų šventės jau čia pat, todėl apie 30 prekeivių siūlė įsigyti mezginių, papuošalų ir kitų prekių, kurių nerasime parduotuvėse.
 
Vos užėjus į buvusios gimnazijos pastatą akys raibo nuo gausybės megztų kojinių ir pirštinių. Jas mugės lankytojai labiausiai pirko. Pirmus metus mugėje dalyvaujanti Vida Jurgutienė iš Valenčiūnų pirštines išmezgė įvairiaspalvėmis gėlėmis, tokios pirštinės, sako Vida, mugėje vienintelės ir kainavo iki dešimt eurų. Šakietė Aniceta Banionienė čia pat nėrė frivolite adata iš siūlų angeliukus, snaiges bei kitus papuošalus. Visą gyvenimą su rankdarbiais nesiskirianti pedagogė Aldona Urbaitienė šiais metais pagamino suvenyrų iš odos. Medžio drožėjas iš Briedžių Saulius Arštikaitis vienintelis siūlė iš medžio drožtų padėklų, šaukštų. Pirmą kartą mugėje dalyvaujanti lukšietė Laimutė Efimovienė vazonus apvyniojo špagato siūlu ir išpuošė kriauklėmis bei pagamino eglutes iš kankorėžių. Šventiškai nusiteikusios prekeivės iš Jurbarko siūlė savo gamybos papuošalus.

Bitininkas Romas Vaitkevičius iš Kudirkos Naumiesčio siūlė įsigyti žvakučių, pagamintų iš natūralaus vaško. Bitininkų mugėje buvo ir daugiau, vieni jų pardavinėjo tradicinį medų, o griškabūdietė Gailina Šniokaitienė siūlė įsigyti medų, sumaišytą su svarainiais, mėlynėmis, spanguolėmis ir kitomis uogomis.

Iš kauniečių keramikų Ingos ir Sauliaus Plentauskų buvo galima nusipirkti artėjančių metų simbolį – gaidį-taupyklę. Daugiausiai mugėje dalyvavusios moterys viliojo karoliukais išsiuvinėtomis riešinėmis bei kitais rankdarbiais. Lankytojai turėjo galimybę įsigyti kvapnaus rankų darbo muilo. Tiesa, mugėje mažai buvo kepinių.

Išmonės netrūko Adventinių vainikų gamintojams, šių dirbinių buvo bene daugiausiai. Tiesa, vieno tokio vainiko kaina siekė 35 eurus. Pirkėjus viliojo ir kvapnios arbatžolės bei natūralūs tepaliukai. Buvo galima įsigyti ir kanapių arbatos. Šiai mugei kavinukė „Pasakos namelis“ pagamino vaikystę ir saldžiausias akimirkas primenantį natūralų kondensuotą pieną.

Zanavykų muziejaus specialistė etnografijai Inga Petkūnaitė pasakojo, kad sulaukė prekeivių ne tik iš Šakių rajono, bet ir Jurbarko, Marijampolės bei Kauno. Dauguma prekeivių – kasmet dalyvaujantys, bet atvyko ir naujų. Patys prekeiviai džiaugėsi, kad mugė vyksta po stogu, tiesa, kiti pripažino, kad tikėjosi sulaukti gausesnio pirkėjų būrio.

Mugę organizavo Zanavykų muziejus. Pirmoji prieškalėdinė mugė vyko 2011 m. Organizatoriai sakė svarstys, ar mugė bus ir kitąmet.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.