Vasario pradžioje visoje šalyje buvo skaičiuojama, kiek mūsų miškuose – ir valstybiniuose, ir privačiuose – gyvena vilkų ir lūšių. Rajono miškininkai taip pat vykdė vilkų ir lūšių apskaitą.
Šakių miškų urėdijos vyr. miškininkas Simonas Šilingas teigė, kad, kaip numato Vilko apsaugos planas, šios populiacijos dydis ir paplitimas šalyje turi būti vertinamas kasmet pagal šių gyvūnų apskaitos rezultatus. Skaičiuojama du kartus – antrą kartą po kelių dienų.
„Kadangi apskaita atliekama registruojant jų pėdsakus sniege, todėl jai reikia tinkamų oro sąlygų. O šiemet sąlygos buvo netinkamos. Pirmą kartą vilkų pėdsakų rajono miškininkai ieškojo vasario 7d., tai iš vakaro dar pasnigo, o vasario 10 d. sniegas nutirpo – tai vaikščiojimas rezultatų visai nedavė“, – kalbėjo S. Šilingas.
Todėl, pasak miškininko, tik spėjama, kad rajone greičiausiai gyvena 10–12 vilkų. S. Šilingas pasakojo, kad rajono miškininkai iš ilgametės patirties žino: vilkai dažniausiai būriuojasi aplink Novaraistį ir galbūt gyvena Baltkojų girininkijos teritorijoje.
„Žinome, kad rajono miškuose gyvena dvi vilkų šeimos, o gal ir daugiau, nes medžiotojai randa sudraskytas stirnas ir kitus žvėris, yra vilkų matę“, – pasakojo S. Šilingas.
Pernai vilkai pagal pėdsakus neskaičiuoti, nes nebuvo sniego.
„Draugo“ inf.