Atliekų tvarkytojai vėl susitiko su seniūnais

Seniūnai, susitikę su atliekų surinkimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, aptarė vis dar aktualius klausimus: atliekų surinkimo tvarką kapinėse, didžiagabaričių atliekų išvežimą bei panaudotų padangų problemą.

Kapinėse susidariusias žaliąsias atliekas rajono seniūnai nusprendė tvarkyti savo jėgomis, o prie kapinių palikti tik būtiną mišrių atliekų konteinerių skaičių. Kol kas seniūnams ir atliekų vežėjui UAB „Ekonovus“ iki šiol nepavyksta susitarti, kaip bus vežamos atliekos.
 
„Mes lyg ir sutarėm, kad atliekas nuo kapinių išveš, kai bus poreikis ir mes paskambinsim. Dabar UAB „Ekonovus“ vadovas siūlo, kad raštiškai informuotume, ar reikia išvežti atliekas, ar nereikia. Turime priimti bendrą sprendimą“, – kalbėjo Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algirdas Stankevičius.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) direktorius Algirdas Bagušinskas seniūnams paaiškino, kad jie su atliekų vežėjais sudarę sutartį, jog pastarieji paslaugą suteikia kas antrą savaitę, todėl jeigu atliekų neprisikaupė prie kapinių, seniūnai turėtų informuoti UAB „Ekonovus“, kad vežti šiukšlių nereikia.

„Aš manau, kad turėtų būti kaip anksčiau: iš vakaro mes informuojame, kad reikia išvežti atliekas, tą dieną vežėjas atvažiuoja, kapinių sargas pasirašo, kiek konteinerių išvežė. Pas mus konteineriai užrakinti ir tik šiek tiek atsidaro, kad gyventojai į juos nemestų nereikalingų šiukšlių“, – sakė Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis.

Seniūnų pasitarime dalyvavusi savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė kalbėjo, kad Šakių mieste prie daugiabučių namų stovintys konteineriai, skirti plastikui, visada pilni. Atliekų vežėjai teisinosi, kad papildomiems konteineriams pastatyti trūksta vietos, o mišrių atliekų konteinerių skaičius nustatomas pagal gyventojų skaičių. Jie neatmetė galimybės dažniau išvežti rūšiuotas atliekas. MAATC atstovai patikslino, kad minėtose vietose numatomos įrengti naujos konteinerinės aikštelės ir ši problema turėtų išsispręsti.

Seniūnai domėjosi, kada pagaliau gyventojus pasieks sutartys su atliekų tvarkytojais. Jiems buvo atsakyta, kad šiuo metu yra tikslinami gyventojų duomenys ir artimiausiu laiku šis procesas pajudės.

Seniūnai buvo paraginti MAATC pateikti patikslintą informaciją apie kapinėse esančių konteinerių skaičių bei visuomeninių pastatų plotą, kad mokestis būtų apskaičiuojamas tinkamai.

Pasitarime dalyvavęs savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis informavo, kad balandžio 22 d. vyks akcija „Darom“ ir seniūnus ragino informuoti apie šiukšlių surinkimo vietas akcijos metu, kad būtų galima jas kuo greičiau išvežti. Seniūnai šiuo klausimu turėjo savo nuomonę. Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis sakė, kad dar nuo praeitų metų jis sandėliuoja padangas, ir klausė K. Kuncaičio, kada jos pagaliau bus išvežtos. Šakių seniūnas Dalius Jasevičius taip pat pasakojo, kad per praeitais metais vykusią akciją surinktos šiukšlės maišuose stovėjo dvi savaites.

Seniūnams ir atliekų vežėjams vis dar opus stambiagabaričių atliekų klausimas. UAB „Ekonovus“ vadovas patikslino, kad šios bus vežamos tik apvažiavimo būdu. Nebent seniūnai prižiūrėtų tas vietas, kur gyventojai stambiagabarites atliekas suneštų į numatytas aikšteles. Seniūnai tokios atsakomybės kratosi ir teigia, kad miestelyje bus atliekų sąvartynai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.