Kauno mugėje dalyvavo ir kraštiečiai

kauno mugeje
Nuotr. Rotušės aikštėje mugės metu buvo įsikūręs Lietuvos regionų miestelis, kuriame mūsų krašto amatininkai pristatė savo regioną.


Kaune šurmuliavo netradicinė mugė „Kauno mugė – Pavasaris“. Ūkininkai, menininkai, kulinarinio paveldo atstovai pristatė Lietuvoje sukurtus rankų darbo gaminius, produktus, ūkiuose augintus augalus, teikiamas paslaugas ir kultūrą. Drauge su Šešupės euroregiono informacijos centru (TIC) į mugę vyko ir dešimt mūsų krašto amatininkų bei menininkų.
 
Rotušės aikštėje mugės metu buvo įsikūręs Lietuvos regionų miestelis. Čia buvo demonstruojami įvairiausi amatai, pažintinės veiklos, tad mugės lankytojai galėjo susipažinti su tradiciniais amatais, pabandyti senuosius gamybos būdus.

Jaukiai įsikūrusiame miestelyje TIC kartu su mūsų krašto amatininkais pristatė savo regioną. Tiesa, kraštiečiai šioje mugėje atstovavo ne tik Šakiams, bet ir visai Suvalkijai. Mūsų krašto amatininkai mugės dalyviams siūlė įsigyti įvairiausių daiktų. „Šlepetijos“ savininkas lukšietis Tadas Bybartas mugę aplankiusiems siūlė įsigyti šlepečių. Mugėje dalyvavo ir keramikė, tautodailininkė Eglė Kurcikevičienė bei keramikas Linas Jasulevičius, čia buvo galima įsigyti jų darbų. Kalviai Edvardas Mačaitis, Rigimantas Stanaitis ir Andrius Stankevičius mugėje demonstravo kalvystės amatą. Mugėje taip pat dalyvavo kalvis ir medžio drožėjas Valdas Paukštys bei medžio drožėjas Eirimas Martūnas. Žinoma, buvo galima įsigyti ir šių amatininkų darbų, o karpinių bei atvirukų grožiu stebino Genutė Bučiūnienė.

Stogdengystės tradicinių amatų meistras Gintas Čekauskas demonstravo malksnų-skiedrų gaminimą ir pravedė edukacines informacines pamokas stogdengystės tema. 2015 metais Čekauskai įsigijo rankines skiedrų drožimo stakles, kuriomis drožiamos skiedros turi A kategorijos tautinio paveldo produkto sertifikatą, o jų gamintojui Gintui Čekauskui suteiktas tradicinio amatininko statusas. Beje, nors ir ne su TIC, tačiau mugėje taip pat dalyvavo ir restorane „Miesto sodas“ Kidulių krašto vynus pristatė kavinė-vyninė „Vilkenta“ bei Artūras ir Asta Ramaškevičiai, greta Zyplių dvaro turintys 0,6 ha vynuogyną.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar laukiate dviračių tako Šakiai–Lukšiai atidarymo?

klausimelis 06 13 2Rima iš Šakių:

Mano nuomone, takas labai reikalingas, nes dviračių takų rajone praktiškai nėra. Važiuojant keliu yra labai nesaugu. Aš pati, turėdama laisvo laiko, mielai sėdu ant dviračio. Man tai ne tik puikus būdas fiziškai pajudėti, bet ir atsipalaidavimas po įtemptos darbo dienos, be to, atrandu gražių rajono vietų. Šis dviračių takas paskatintų ir gyventojų aktyvesnį gyvenimo būdą. Mielai važiuosiu ne tik aš, bet ir mano šeimos nariai. Tikiu, kad važiuos ir kiti žmonės, kuriems tai aktualu. 

 

 

klausimelis 06 13

Rima iš Lukšių:

Manau, kad dviračių takas Šakiai–Lukšiai tikrai reikalingas. Prisiminkime skaudžią nelaimę, kai jaunas lukšietis šiame kelyje važiuodamas dviračiu žuvo. Aš pati gal ir nevažinėsiu tuo taku, bet žinau žmonių, kurie laukia, kad tik greičiau takas būtų nutiestas. Gaila, kad dviračių tako nėra Lukšiuose Beržų gatvėje. Automobilių judėjimas čia gana didelis, o dviračiais važiuojančių nemažai, čia labai nesaugu.

 

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.