Dėl naudojimosi valstybine žeme

Nuo šių metų kovo 15 d. keitėsi Valstybinės žemės suteikimo laikinai naudotis žemės ūkio veiklai tvarka.

Kaip teigė Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šakių žemėtvarkos skyriaus vedėjas Algirdas Vaičiūnas, vykdant valstybinę žemės naudojimo kontrolę vis dar nemažai nustatoma savavališko žemės užėmimo, naudojimo atvejų.
„Kad nebūtų tokių situacijų, asmenys, pageidaujantys naudotis valstybine žeme, turi kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinį skyrių pateikdami prašymą leisti laikinai naudotis žeme. Nuo šių metų kovo 15d. gauti prašymai leisti laikinai naudotis valstybine žeme nagrinėjami pagal nustatytą tvarką pasiūlant laisvu žemės sklypu naudotis gretimų sklypų savininkams. Tad skyrius, gavęs prašymą leisti laikinai naudotis žeme, pirmiausia parengia skelbimą informuodamas, kad yra gautas prašymas dėl konkretaus žemės sklypo pageidavimo išsinuomoti. Kartu pateikiama informacija, kurie žemės sklypai ribojasi, ir jų savininkams siūloma ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo pranešimo paskelbimo dienos pateikti skyriui prašymą leisti laikinai naudotis valstybine žeme“, – aiškino A. Vaičiūnas.
 
Pasak jo, skelbimas dėl siūlymo pateikti prašymą leisti laikinai naudotis valstybinės žemės plotu įdedamas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos internetinio puslapio skelbimų rubrikoje http://www.nzt.lt/go.php/Skelbimai).

Pagal nuo šių metų kovo 15 d. įsigaliojusią leidimo laikinai naudotis valstybine žeme tvarką pirmumo teisę turi asmenys, kurių nuosavybės teise turimas ar iš valstybės nuomojamas žemės sklypas ribojasi su pageidaujamu laikinai naudotis valstybinės žemės plotu.

Per skelbime nurodytą terminą nepateikus prašymo leisti laikinai naudotis žemės plotu laikoma, kad šalia esančio žemės sklypo savininkas nepageidauja naudotis, ir skelbime nurodytas žemės plotas suteikiamas tik tokį prašymą pateikusiam asmeniui.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.