Vienintelis knygynas Šakiuose skaičiuoja jau paskutines dienas

pegasas knygynas
„Pegaso“ knygynas Šakiuose veikė bemaž 15 metų, tačiau dabar jo veikla tapo nuostolinga, tad nuo gruodžio 17 d. jis bus uždarytas. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Iki 2007 metais Šakiuose atsidarant „Pegaso“ knygynui, mieste veikė UAB „Šakių knygynas“, kuris veiklą nutraukė 2009m. Tuomet kaip vienas iš argumentų likviduoti įmonę buvo tas, kad nesugebama dirbti konkurencijos sąlygomis. Tačiau, panašu, išsilaikyti nepavyksta ir „Pegasui“, kuris jau netrukus irgi užvers duris.

Faktą, kad „Pegaso“ knygynas Šakiuose uždaromas, raštu patvirtino UAB „ALG knygynai“, valdančios „Pegaso“ knygynų tinklą, generalinė direktorė Rita Račkaitė.

Paskutinė knygyno darbo diena – gruodžio 17-oji.

„Sprendimą uždaryti knygyną teko priimti dėl to, jog knygynas tapo nuostolingu“, – sprendimo motyvą įvardijo generalinė direktorė.

Šiuo metu „Pegaso“ knygyne Šakiuose buvo 1,5 etato, kurie uždarymo metu bus panaikinti. Atsakyme redakcijai minima, kad artimiausi fiziniai „Pegaso“ knygynai Šakių rajono gyventojams lieka Kaune, Marijampolėje, Tauragėje, klientai kviečiami apsilankyti ir internetiniame knygyne.

Kaip minėta, „Pegasas“ Šakiuose veiklą pradėjo 2007 m. ir, nepraėjus nei dvejiems metams po jų įžengimo į Šakius, mieste neliko senojo knygyno. Dabar, galima spėti, knygynui nemenkas konkurentas yra elektroninės knygų parduotuvės. Kaip bebūtų, dar iki didžiųjų metų švenčių Šakiuose „Pegaso“ neliks.

Prie knygyno sutikta šakietė patikino, kad žinia dėl knygyno uždarymo jai netikėta.

„Labai gaila, nes užsukdavau pavartyti, čia kaip savotiškas kultūros šviesuliukas“, – mintimis dalijosi moteris.

Kita praeivė teigė, kad ją dominančias knygas ji įsigyja internetu, nes ten randa pigiau, o čia apsilanko tik dėl pratybų vaikams. Dabar, sako ji, skaičiuoja visi, tiek knygas įsigyjantys, tiek ir jas pardavinėjantys, tad jeigu veikla nuostolinga, sprendimas logiškas.

Išties, jeigu knygas internetu įsigyti ir patogu, klausimas, kaip bus su pratybomis moksleiviams, nes rugsėjį knygyne prie jų būdavo apgultis. Didžiausios, „Varpo“ mokyklos direktorius Mindaugas Venckūnas sako, kad iššūkių mieste nelikus fizinio knygyno tikrai kils, nes jeigu pradinių klasių moksleiviams pratybų sąsiuvinius įprastai perka mokytojai, tai vyresniųjų klasių vaikai jais rūpinasi savarankiškai ir nubėgus iki knygyno jas įsigyti būdavo tikrai patogu.

„Tai nežinau, kaip jie pirks, ar važiuos į Kauną, ar kaip, kils čia problemų“, – svarstė direktorius.

Štai „Varpe“ pradinių klasių mokytojai, anot direktoriaus, pratybas pirko centralizuotai ir nesusipratimų bei keblumų, sako jis, aibės.

„Pavyzdžiui, užsakom 25 pratybas, o rugsėjį klasėje 23 vaikai, kur dėti tas dvejas? Reikia siųsti atgal, mokytojas moka iš savo kišenės. Kai knygynas čia, mes tiesiog grąžiname. Problemos ir su atsiskaitymu, nes mokestį už paslaugą moka mokytojas. „Maximoje“ priima iki 600 eurų, o mokytoja nusinešė per tūkstantį, tai skaido per kelias dalis, mokytoja jaučiasi nemagiai, nes kasininkė nepatenkinta. Kitoj „Maximoj“ iš vienos mokytojos išvis nepriėmė. Knygyne mokėti būdavo galima dalimis“, tad kaip reikės daryti, kai jo neliks, dar nežinau“, – kalbėjo M. Venckūnas.

Anot jo, su mokytojais tartasi, ar apskritai reikalingos pratybos, nes yra ir skaitmeninė platforma, kur mokiniai atlieka užduotis, tačiau ji, sako pašnekovas, nepakeičia pratybų, nes ypač pradinukams taip lavinami ir rašymo įgūdžiai, pratybose esą ir kur kas daugiau užduočių, tad jų atsisakyti tikrai neketinama. Tad, ko gero, tie, kam jų reikia, turės pasukti galvas, kaip šiuos sąsiuvinius įsigyti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.