Per 30 metų produkcijos sritys gerokai prasiplėtė

Gelžbetoninių konstrukcijų gamybos įmonė Gelgaudiškyje veiklą pradėjo 1976 m. kaip Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamyklos Šakių cechas. 1993 m. privatizavimo pagrindu buvo įkurta akcinė bendrovė „Gelgaudiškio gelžbetonis“, šiemet paminėjusi 30 veiklos metų sukaktį.

UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ direktorius Edmundas Rinkevičius sako, kad nors gelžbetoniniai žiedai yra svarbi produkcijos dalis, tačiau šiandien prioritetai teikiami gaminiams, kurie susiję su inžinerinėmis infrastruktūromis – energetika, keliais, vandentiekiu. Tad gaminamos produkcijos sritys gerokai prasiplėtė. Didžiausia pagamintos produkcijos dalis realizuojama mūsų šalyje, iki 15 proc. visų gaminių iškeliauja į užsienį.
 
Keletą metų iš eilės įmonės sukurti šiuolaikiški ir aukščiausius standartus atitinkantys gaminiai gauna aukščiausius įvertinimus prestižiniuose Lietuvos konkursuose. Praėjusiais metais Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamame kasmetiniame konkurse „Lietuvos metų gaminys“ statybos ir statybinių medžiagų pramonės kategorijoje bendrovė buvo apdovanota aukso medaliu už aukštos įtampos atramų pamatus ir jų elementus.

2021 m. tame pačiame konkurse aukso medaliu įvertintas kitas šioje įmonėje sukurtas inžinerinis gaminys – greitai ir paprastai montuojamos, analogų Baltijos šalių rinkoje neturinčios plokštės autobusų stotelėms, kurios pritaikytos žmonėms su regėjimo negalia.

Reikia paminėti, kad būtent už šį gaminį dar 2019 metais UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ tapo konkurso „Sukurta Šakių krašte“ nugalėtoja. Įmonės direktoriui buvo įteiktas tradicinis apdovanojimas – skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurta „Skruzdės“ skulptūrėlė.

E. Rinkevičius pabrėžė, jog šie įvertinimai buvo įteikti ne jam asmeniškai, o visam kolektyvui. Šiandien UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ dirba 60 darbuotojų, kurių kaita įmonėje minimali. Pasak vadovo, darbuotojų bendrovė neieško, nes darbuotojai juos susiranda patys.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.