Patvirtinta: už atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėsime brangiau

Vidutiniškai vienam gyventojui komunalinių atliekų surinkimas ir tvarkymas brangs 94 centais, taigi maksimaliai 4 asmenų šeima vietoj 9,04 euro nuo balandžio mokės 12,32 euro. Kitiems objektams brangimas sudarys beveik 37 proc. „Draugo“ archyvo nuotr.

Penktadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu patvirtintos naujos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Didesni mokesčiai pradės galioti jau nuo balandžio.

Kaip neseniai skelbėme, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymų centras (MAATC) didesnių įkainių buvo prašęs dar 2022 m., tačiau tuomet buvo priimtas kompromisinis sprendimas įkainį didinti 48 centais. Visgi tai situaciją gelbėjo tik iš dalies ir laikinai, mat šiuo metu įmonės nuostolis sudaro 461 tūkst. eurų, o įvairios sąnaudos, kurias patiria MAATC, gerokai išaugo (atliekų deginimas, mišrių komunalinių atliekų surinkimo sąnaudos, ypač didėjo aplinkos taršos mokestis bei kt.), tad įmonė tiesiog neturi kur trauktis.

Tarybos posėdyje dalyvavo ir MAATC direktorė Irma Žiūkaitė bei UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” konsultantė Daiva Banaitė, jos buvo pasirengusios atsakyti į tarybos narių klausimus. Visgi daugiau teirautasi ne apie patį mokestį ar jo dydį, bet bandyta diskutuoti apie bendras su atliekomis susijusias problemas. Pavyzdžiui, kad atliekas rūšiuojantys gyventojai nėra skatinami, tačiau „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” konsultantė patikino, kad net tie gyventojai, kurie mano, kad tai daro tinkamai, nebūtinai rūšiuoja gerai, nes net 30 proc. mišrių atliekų pakliūva tarp išrūšiuotų. Vadinasi, rūšiavimo įgūdžius dar tikrai reikia gerinti. Viešnios sutiko, kad galima diegti pažangesnes sistemas, nuskaitant, sveriant išvežamų atliekų kiekius iš konkrečių objektų, ir pagal tai skaičiuoti tarifus, tačiau tai vėl papildomi kaštai. Be to, kai kur yra bendri konteineriai keliems objektams, tad išskaičiuoti, kas konkrečiai ir kokius kiekius atliekų sukaupia, būtų gana sudėtinga. Taip pat apgailestauta, kad deginamų atliekų kiekiai didėja.

„Taip, kiekiai didėja. Tos atliekos, kurios negali būti perdirbamos, jos dažniausiai keliauja į deginimą“, – patikino D. Banaitė.

„Vadinasi, ta sistema neefektyvi“, – teigė tarybos narys Artūras Varankevičius ir siūlė patikrinus konteinerį ir pamačius, kad atliekos jame išrūšiuotos netinkamai, tokio konteinerio išvis neištuštinti ir palikti neišvežtą. Kad sistemą galima tobulinti, sutiko ir įmonės atstovės, tačiau tai ateities planai.

Tarybos narys Romas Pukinskas ir vėl kėlė klausimą dėl konteinerių sodų bendrijose ir pripažino nekart sulaukęs atsakymo, kad „konteinerio neturėjimas nėra joks atleidimas nuo įmokos“. MAATC atstovė patikino, kad pagal Vyriausybės nustatytą metodiką nėra galimybės sodų bendrijų gyventojams netaikyti pastoviosios dalies.

Po diskusijų siūlymui pritarta kone vienbalsiai – 22 balsavo už, vienintelis Ričardas Lekavičius susilaikė.

Tad vidutiniškai vienam gyventojui komunalinių atliekų surinkimas ir tvarkymas brangs 94 centais, taigi maksimaliai 4 asmenų šeima vietoj 9,04 euro nuo balandžio mokės 12,32 euro. Kitiems objektams brangimas sudarys beveik 37 proc.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.