Naujas kelias sujungs dvi miesto gatves

Šakių rajone numatyta įgyvendinti šešis projektus, tarp kurių ir įvažiavimo į pramoninę zoną įrengimas. Numatyta, kad kelias sujungtų Kęstučio ir Griškabūdžio gatves.

Savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė 2023–2024 m. Marijampolės regiono funkcinės zonos strategijai, pagal kurią Šakių rajone numatyta įgyvendinti šešis projektus. Tarp jų – ir kelio į pramoninę zoną įrengimas, kurio projektiniai sprendiniai jau skelbiami viešai.

Skelbiama, kad įgyvendinant Marijampolės regiono funkcinės zonos strategiją numatoma vystyti projektus, kuriais bus siekiama pašalinti investicijų pritraukimui tinkamų pramoninės ir komercinės paskirties teritorijų išvystymo trūkumus, pritraukti investuotojus ir švelninti socialinių ekonominių skirtumų šalies viduje įtaką, panaudoti Šakių rajono savivaldybės turistinį potencialą, gamtinius bei istorinius išteklius ir turimas kompetencijas bei taip pritraukti turistų srautus į Marijampolės regioną ir pasinaudoti turizmo sektoriaus ir gyventojų perkamosios galios augimo galimybėmis bei mažinti geopolitinės situacijos žalą regiono turizmo sektoriui.

Kaip minėta, Šakių rajone numatyta įgyvendinti šešis projektus, tarp kurių ir įvažiavimo į pramoninę zoną įrengimas. Numatyta, kad kelias sujungtų Kęstučio ir Griškabūdžio gatves Šakiuose. Skelbiama, kad gatvės plotis būtų 6,5 m, iš vienos pusės numatomas ir pėsčiųjų dviračių takas, kuris nuo važiuojamosios dalies būtų atskirtas vejos juosta. Projektinius pasiūlymus savivaldybė jau skelbia. Savivaldybė prie projekto prisidėtų beveik 353 tūkst. eurų.

Įgyvendinant kitus projektus ketinama sukurti turizmo infrastruktūrą prie Sudargo piliakalnių, lankymui pritaikyti Nemuno pakrantę Gelgaudiškyje, įrengti dviračių taką Šakiai– Gelgaudiškis, turizmui pritaikyti Šakių miesto tvenkinį bei Zyplių dvaro sodybą.

Šakių savivaldybės infrastruktūrinių projektų vertė yra beveik 15 mln. eurų, iš jų europinės lėšos 12 mln. 295 tūkst., savivaldybės indėlis – 2 mln. 169 tūkst. eurų. Bendra regiono funkcinės zonos strategijos vertė yra beveik 35 mln. eurų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.