Fondo lėšomis biudžetinių įstaigų nerems

Šakių turizmo, verslo ir informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė (kairėje). D. Pavalkio nuotr.

Reaguojant į savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos raštą-rekomendaciją dėl Šakių rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo nuostatų papildymo, kad įdarbinant jaunimą būtų galima remti ir savivaldybės biudžetines įstaigas, šiam klausimui aptarti buvo sušauktas Verslo plėtros tarybos (VPT) posėdis.

Kaip informuoja Šakių turizmo, verslo ir informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė, Jaunimo reikalų tarybos pasiūlymui papildyti paraiškų teikėjų sąrašą biudžetinėmis įstaigomis buvo vienbalsiai nepritarta.

„VPT visiškai pritaria, kad jaunimo įdarbinimas vasaros atostogų metu skatina prasmingą užimtumą, ugdo darbines kompetencijas, tačiau šios priemonės taikymas biudžetinėms įstaigoms Fondo lėšomis nėra tikslingas. Smulkaus ir vidutinio verslo paramos (SVVP) fondo finansinės galimybės šiemet išnaudojamos maksimaliai, šiuo metu jaučiamas ir žymiai didesnis verslo darbdavių, taip pat ūkininkų susidomėjimas būtent mokinių ir studentų darbo kompensavimu, todėl prisiimti dar vieną Fondui nebūdingą funkciją – biudžetinių įstaigų rėmimą – būtų netikslinga“, – poziciją dėsto VPT ir siūlo tai daryti per Mokymosi visą gyvenimą, jaunimo ir sporto programą, numatant tam lėšas pagal biudžetinių įstaigų poreikius.

VPT nariai tikisi, kad finansavimo per Mokymosi visą gyvenimą, jaunimo ir sporto programą tvarkos sukūrimas būtų teigiamas postūmis paskatinti jaunimo darbinį užimtumą jau šią vasarą. „Kartu su SVVP Fondo parama verslo subjektams mokinių ir studentų darbo užmokesčio išlaidoms kompensuoti bendrai sukurtume laukiamą reikšmingą pokytį“, – rašome VPT pranešime.

Kaip žinia, SVVP fondas ir šiuo metu turi galimybę darbdaviui kompensuoti 50 arba 20 proc. darbo užmokesčio įdarbinant nepilnamečius, tačiau biudžetinės įstaigos į šią priemonę pagal nuostatus pretenduoti negali.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.