Premjerė Ingrida Šimonytė gyvena šakiečio statytame name

„Bakūžės LT“ vadovas Vaidas Morkevičius atskleidžia, kad per metus bendrovė pastato 15–20 namų įvairiose šalies vietose, o didesnės plėtros planuose nėra. D. Pavalkio nuotr.

Kudirkos Naumiestyje įsikūrusios karkasinių ir skydinių namų statybų bendrovės „Bakūžė LT“ savininkas Vaidas Morkevičius iki centimetro žino, koks yra premjerės Ingridos Šimonytės būstas. Vilniuje iškilusio namo statybas jis lydėjo nuo brėžinių iki pabaigtuvių vainiko, ne kartą buvo susitikęs su pačia premjere. Tai faktas, ant kurio kiekvienas verslininkas augintų savo žinomumą, tačiau Vaidas pasirinko kitą poziciją – išskirtine kliente jis džiaugiasi tyliai, nesiviešindamas.

Pavadinimą sugalvojo mama
Brolių Vaido ir Valdo Morkevičių plėtojama medinių namų statyba – išimtinai vietinis verslas. Būblelių kaime šalia gimtojo Kudirkos Naumiesčio veikiančioje bendrovėje darbuojasi vien tik kraštiečiai – klasės draugai, kaimynai, pažįstami, visi iki vieno iš paties Kudirkos Naumiesčio arba aplinkinių kaimelių. Tik pats Vaidas pakėlęs sparnus į Kauną, ten dėl klientų patogumo įkurtas ir įmonės biuras, bet ir jis kone kasdien grįžta į gimtuosius kraštus.

Tuomečio Kūno kultūros instituto pedagogų diplomus turintys broliai į šį verslą pasuko netipiniu keliu – nuo savo pačių namų statybų. Svarstant, kokie tie namai galėtų būti, jų dėmesį patraukė skydinės konstrukcijos. Pradėjo aiškintis, kas tie mediniai namai, kuriuos taip vertina Amerikos, Skandinavijos šalių gyventojai, kaupti informaciją, bandyti ją praktiškai – pasistatė po pirtelę, pašiūrę, tikrino, kiek ši technologija patikima. Po dvejų metų jau galėjo pridėję ranką prie širdies pasakyti: jei jau statytis namą, tai tik skydinį.

„Išbandėme, įvertinome klaidas, jas išsitaisėme ir pamatėme, kad tai išties puikūs namai. 2010 metais, pačiame ekonominės krizės dugne, įkūrėme įmonę. Esu turėjęs įvairios darbinės patirties, bet ypatingai blogai jaučiausi pardavimų srityje – buvo nesmagu siūlyti, įtikinėti. Pradėjęs šį verslą pasakiau sau: pardavinėsiu tik tą prekę, kuria tikiu ir apie kurią man bus ne gėda pasakoti žmogui. Dabar pardavinėti man labai lengva, nes viską žinau apie savo prekę, ja pasitikiu“, – sako šiandien 15-ai darbuotojų vadovaujantis Vaidas, kurio pastatyti namai stovi ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Broliai savo bendrovės pavadinimui išsirinko gražų lietuvišką žodį. UAB „Bakūžė LT“ padarė įspūdį ir prieš prezidento rinkimus kandidatų turto deklaracijas komentavusiems apžvalgininkams. Jie atkreipė dėmesį, kad kandidatų sąraše trečios nuo galo I. Šimonytės turtai kuklūs, kaip ir jos namą stačiusios bendrovės pavadinimas, kuris buvo pateiktas dar kukliau – „Bakūžėlė“.

„Ieškojome įsimintino, susijusio su statiniu žodžio, kuris simbolizuotų senovinį paprastą lietuvišką namą. Buvo ne vienas variantas, o šį pasiūlė mama. Iš vienos pusės bakūžė nesukelia puikaus, patogaus gyventi namo įspūdžio, tai greičiau – aptriušęs, mažas pastatėlis. Bet pagalvojome, kad viskas priklauso nuo to, kaip tu darbą dirbi, jei gerai, tai ir pavadinimas su laiku taps žinomas. Todėl nutarėme pasirinkti įsimintiną pavadinimą ir pamažu kelti jo vertę“, – pasakoja V. Morkevičius.

simonytes namas J Elinsko nuotrPremjerės Ingridos Šimonytės namas statytas šakiečių rankomis. Prieš keletą metų jis iškilo Vilniuje, vienoje iš sodų bendrijų. J. Elinsko nuotr.

Viskas prasidėjo nuo elektroninio laiško
Nežinia, ar I. Šimonytės dėmesį patraukė būtent pavadinimas, bet vieną dieną į „Bakūžės LT“ elektroninį paštą atskriejo laiškas. Politikė, tuomet – Seimo narė, rašė norinti atvažiuoti susitikti dėl namo statybos.

„Tuomet dar dirbome tokiame visai mažame kambarėlyje, ir štai jame sulaukėme I. Šimonytės. Pasikalbėjome labai paprastai, kaip su bet kuo kitu. Pradėjome nuo nulio – sodų bendrijos sklype buvo senas namukas, reikėjo jį nugriauti ir statyti naujai, – prisimena Vaidas, vis tik dėl žinomos užsakovės vizito jautęsis pakylėtai: – Jei jau toks žmogus mumis pasitiki, vadinasi, darome gerai.“

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos deklaracijoje nurodoma, kad su bendrove „Bakūžė LT“ I. Šimonytė sudarė keletą sutarčių: 2016–2017 m. pirko sklypo sutvarkymo, statybos bei rangos darbus. Prieš pat 2019-ųjų prezidento rinkimus, kuriuose ji dalyvavo pirmą kartą, žurnalistai užfiksavo visiškai įrengtą namą, pradėtą apželdinti sklypą.

Viešai apie namo statybas I. Šimonytė nebuvo kalbėjusi. Buvo žinoma tik tai, kad statybų ji ėmėsi dėl mamos – jai sunkiai susirgus gyventi daugiabutyje tapo nepatogu.

V. Morkevičius apie darbą su I. Šimonyte taip pat niekam nėra pasakojęs, bet su „Draugu“ mielai sutiko pasidalinti šia išskirtine patirtimi. Verslininkas juokiasi, kad jokių konfidencialumo sutarčių nėra pasirašęs.

Funkcionalu, paprasta, patikima
„Jos pageidavimas buvo medinis namas. Kiek žinau, premjerės sesuo gyvena vienoje iš Skandinavijos šalių, ji yra ten lankiusis ir norėjo tokio namuko, kokiuose žmonės gyvena tuose kraštuose. Rekomendavome vieną iš architektų, su kuriais bendradarbiaujame, pats projektas buvo derinamas jau su juo“, – darbų eigą vardija „Bakūžės LT“ vadovas.

Premjerė pasirinko ne tipišką skandinavišką projektą, bet šiuolaikiškesnės versijos paprasto amerikietiško namuko stilių.

„Namelis nedidelis, 105 kvadratinių metrų ploto, vieno aukšto, A energetinės klasės. Jame įrengti keturi kambariai – trys miegamieji ir svetainė su virtuve, vonia, katilinė“, – vardija jis.

Verslininkas sako nė kiek nesistebėjęs, kad namas štai toks – paprastas ir gana kuklus. Jis suprato, kad politikė namus renkasi pagal realius poreikius ir galimybes, o ne tam, kad kažkam padarytų įspūdį. Patį sklypą jis apibūdino kaip paprastą, bet ne prastą. Tai vienoje iš sostinės sodų bendrijų esantis sklypas, standartinio šešių arų ploto, priklausęs premjerės seneliams. Tiesa, dabar tos vietos veidas keičiasi, vilniečiai ten statosi gyvenamuosius namus, bet nei prabangios infrastruktūros, nei vertę keliančio vandens telkinio ar miško ten nėra.

„Ir jos, kaip premjerės, stiprybė yra tai, kad ji sprendimus priima vadovaudamasi valstybės poreikiais, o ne kurdama sau įvaizdį. Deja, daugelį dalykų mes darome galvodami apie įvaizdį, ypač politikoje. I. Šimonytei tas visiškai svetima. Mūsų bendravimas irgi buvo labai paprastas, aiškus, konkretus. Pirmi jos žodžiai tokie ir buvo: aš apie statybas nieko nesuprantu, iš jūsų man reikia namo, kad būtų patogus, tvarkingas, kokybiškas“, – prisimena Vaidas.

Toks pat bendravimas išliko ir per vėlesnius susitikimus, kurių būta nemažai. Užsakovei rūpėjo dalyvauti procese, pačiai priimti sprendimus, prieš tai įsigilinus į galimus variantus.

Kiekviename etape buvo akcentuojama, kad sprendimai turi būti funkcionalūs, patikimi, paprasti.

Vaidas neabejoja, kad tuo vadovautasi ir kuriant interjerą, kuriuo užsiėmė jau kita bendrovė.

Šakiečiai darbus premjerės name baigė atlikę dalinę apdailą.

„Viskas ėjosi sklandžiai, nebuvo kažkokių trukdžių ar vėlavimų. Keletą kartų buvome susitikę Kaune, mūsų biure, bet dažniausiai Vilniuje, tiesiog kavinėje ant staliuko išsidėliodavome brėžinius, dokumentus ir dirbdavome. Kiek prisimenu, mūsų pokalbiai buvo labai lengvi, be kažkokių susikaustymų. Truputį ir apie politiką pakalbėdavome“, – šypteli Vaidas.

Nesklandumų, kaip ir kiekvienose statybose, irgi būta. Buksavo statybų leidimo išdavimas, politikei dėl jo teko pavargti kaip paprastam užsakovui. Iš statytojo pusės, tikina verslininkas, staigmenų nebuvo – laikosi principo nedidinti kainos proceso eigoje, nebent užsakovas pats užsimanytų brangesnių sprendimų.

„Iš tiesų reikėtų šiandien klausti, kaip premjerei ten gyvenasi. Tikiu, kad viskas gerai“, – viliasi V. Morkevičius, vėliau taip ir neturėjęs progos sužinoti, kaip jo užsakovė jaučiasi naujuosiuose namuose. Tik girdėjo, kad ji sodina gėles, kapstosi darže, vadinasi, įsigyveno.

morkevicius nepaleKelionės į Aziją išmokė Vaidą džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Jis dažnai ištrūksta į tas šalis, kuriose žmonės tenkinasi mažu ir yra laimingi. Asmeninio archyvo nuotr.

Gyvenimas – ne vien verslas ir pinigai
„Bakūžės LT“ svetainėje nėra nė užuominos apie įžymiuosius klientus. O jų buvo ne vienas – nuo politikų, politikos apžvalgininkų, aukštų valdininkų iki scenos žvaigždžių. Bendrovės vadovas niekada nesusigundė pasigirti ir premjerei pastatytu namu.

„Iš to nedarėme sau reklamos. Tiesa, rašė patys žurnalistai. Po to, kai buvome paminėti spaudoje, užsakymų ir skambučių padaugėjo žymiai. Žmonės klausdavo, kiek kainuotų toks namais kaip premjerės, sakydavo, kad nori tokio paties. Aktyvumas jautėsi kurį laiką, paskui viskas sugrįžo į savas vėžes“, – pripažįsta V. Morkevičius.

Bendrovė per metus pastato 15–20 namų, jos planuose didesnės plėtros nėra.

„Tam nėra motyvacijos. Dėl pinigų? Bet kad mums jų užtenka. Su broliu ne kartą esame kalbėję, kad nėra prasmės visą savo laiką ir jėgas paskirti vien darbui“, – sako Vaidas, tokį požiūrį parsivežęs iš kelionių po Aziją, kur supratęs, kad vakarietiško gyvenimo variklis – nuolatinė plėtra – nėra jo kelias.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.