Gyvulininkystės parodoje laurus nuskynė ir Griškabūdžio ŽŪB

Griškabūdžio ŽŪB holšteinų veislės telyčia pripažinta geriausiu galviju iš pristatomų pieninių veislių galvijų, o bendrovės vadovas Petras Puskunigis (antras iš kairės) sako, kad tai zootechnikų ir selekcininkų kruopštaus bei nuoseklaus darbo rezultatas. Greta jo – bendrovės zootechnikė Rita Vaivadienė. Griškabūdžio ŽŪB nuotr.

Rugsėjo 26–28 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje trečią kartą vyko specializuota paroda „Gyvulininkystė“, kurioje solidaus įvertinimo sulaukė ir Petro Puskunigio vadovaujama Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė (ŽŪB).

Kaip skelbia „Ūkininko patarėjas“, stacionariuose ir laikinuose paviljonuose puikavosi įvairių veislių triušiai, dekoratyviniai ir naminiai paukščiai, ožkos, avys, arkliai, lamos, alpakos, mėsiniai ir pieniniai galvijai. Jie buvo vertinami. Griškabūdžio ŽŪB holšteinų veislės telyčia, gimusi 2023 m. kovą, pripažinta geriausiu galviju iš pristatomų pieninių veislių galvijų. Pavadinta Čempione, ji kartu su savo seserimis telyčiomis buvo Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos stende.


Asociacijos direktorius Virgilijus Urbonavičius „Ūkininko patarėjui“ aiškino, jog šios telyčios yra pasaulyje žinomo labai geros veislinės vertės Prancūzijos buliaus Kapitono palikuonės. Iš jų, dar mažų, buvo paimti mėginiai (po ausies plaukų svogūnėlį) ir nusiųsti į JAV laboratoriją. Genominių tyrimų rezultatai bylojo, kad Kapitono dukteris verta toliau auginti, nes jų veislinė vertė puiki – žada gerus primilžius, geri ir kiti rodikliai. Toje laboratorijoje nustatyta, kad karve tapusi Čempionė duos 2,5 tūkst. svarų (svaras – JAV svorio vienetas, lygus 0,45 kg) daugiau pieno už savo bendraamžes karves. Jos seserų, laikomų toje pačioje ŽŪB, pieno primilžiai bus 1,5–1,8 tūkst. svarų didesni už bendraamžių. Žinoma, galutinį rezultatą lems pašarų kokybė, šėrimo būdas, kiti jų priežiūros veiksniai.

Griškabūdžio ŽŪB vadovas P. Puskunigis sutiko, kad skirtas apdovanojimas – išties aukštas įvertinimas, tačiau ir atliktų genetinių tyrimų rezultatai itin aukšti.

„Tai mūsų zootechnikų ir selekcininkų kruopštaus ir nuoseklaus darbo rezultatas. Mes dirbame su dviem veislininkystės įmonėmis – tai „Lietuvos veislininkystė“ ir „Litgenas“. Stengiamės sėklą pirkti per pusę, nes buliai panašūs. <...> Esame išgryninę Lietuvos juodmargių veislę“, – teigė P. Puskunigis.

Jo vadovaujamoje bendrovėje šiuo metu yra maždaug 3 tūkst. galvijų, melžiamų karvių – 1 tūkst. 300.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.