Ne tik medžioja, bet ir meldžiasi už laimikius

simaitisPraėjusį penktadienį Šakių liuteronų evangelikų bažnyčioje vyko Šv. Huberto paminėjimo diena. Šventėje geru žodžiu ir Padėkos raštais buvo pagerbtas ilgametis medžioklės žinovas Petras Šimaitis.

Nuotr. Antrąjį kartą Šakiuose vykusioje Šv. Huberto paminėjimo šventėje daugiausiai dėmesio sulaukė Lietuvos medžiotojų draugijos Šakių skyriaus medžioklės žinovas Petras Šimaitis. Padėkos raštą jam įteikė savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas A. Vigelis.

Kasmet lapkričio 3 dieną minima Šv. Huberto - medžiotojų globėjo diena. Šakių liuteronų evangelikų bažnyčioje praėjusį penktadienį medžiotojų dienai paminėti buvo aukojamos Šv. Mišios. Jas aukojo Šakiuose viešintis Lietuvos liuteronų evangelikų vyskupas Mindaugas Sabutis, liuteronų evangelikų kunigas Virginijus Kelertas, Šakių parapijos klebonas Sigitas Matusevičius. Šv. Mišias aukojusieji dvasininkai priminė apie medžioklės globėjo Šv. Huberto gyvenimą, kaip jis tapo medžiotojų globėju. Šaltiniuose minima, jog Fransua Hubertas gimė apie 655 metus. Jis buvo Burgundijos hercogo Huberto jauniausias sūnus. Suaugęs tėvo vardu pakrikštytas Hubertas ilgą laiką mėgo kraugerišką medžioklę ir puotas. Šį savo pomėgį jis pamiršo, kai vieną Šv. Kalėdų vakarą išjojo medžioti ir pamatė elnią su didžiuliais dešimties atšakų ragais. Pasiruošęs sviesti ietį jis pargriuvo, o elnią nušvietė akinanti šviesa. Tarp tauriojo elnio galingų ragų Hubertas pamatė šviečiantį auksinį kryžių. Kaip byloja legenda, nuo to laiko jaunuolis atsisakė aukštų titulų ir gyveno atsiskyrėlio gyvenimą. Jo gimimo diena paskelbta medžioklės diena.
 
Šakių rajone medžiotojų diena minima dar tik antrąjį kartą. Tačiau šį kartą vykusioje medžioklės pagerbimo ceremonijoje dalyvavo kur kas daugiau medžiotojų ir medžioklės mylėtojų nei pernai. Matyt, naujai beprigyjanti medžioklės globėjo Šv. Huberto diena šiuolaikiniams medžiotojams primins gilios senovės tradicijas, kad reikia ne tik medžioti, bet ir už laimikį padėkoti Kūrėjui. Kaip žinia, laukinių gyvūnų populiacija šiuo metu yra žymiai mažesnė nei prieš šimtą ar daugiau metų. Rajono medžiotojai jau ne vienerius metus inicijuoja danielių įveisimą rajono miškuose. Patirtis rodo, kad danieliai miškuose kuo puikiausiai prigyja. Jau lapkričio antroje pusėje planuojama į miškus paleisti dar vieną būrį danielių.

Liuteronų evangelikų bažnyčioje vykusių Šv. Mišių metu skambėjo pučiamųjų instrumentų muzikantų atliekami kūriniai. Šventovėje, vyraujant pakiliai nuotaikai, nestigo sveikinimų ir palinkėjimų. Ilgametis medžioklės žinovas Petras Šimaitis buvo pagerbtas už visapusišką atsidavimą medžioklei, miško žvėreliams. Taip pat šis žmogus buvo pasveikintas  80-ies metų jubiliejaus proga. Padėkos raštus P. Šimaitis gavo iš rajono mero Juozo Bertašiaus, Seimo nario Mindaugo Basčio ir Šakių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alfrido Vigelio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.