Nuo pasiutligės vakcinuoti laukiniai gyvūnai

vilkasPirmoje šių metų rudens pusėje šalyje buvo atlikta laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Nors paskutiniu metu Šakių rajone pasiutligės atvejų buvo užfiksuota tik prieš trejus metus, bet pavojus rajone išlieka.

Nuotr. Šakių rajone nei pernai, nei šiemet pasiutligės atvejų nenustatyta.

Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvoje lapkričio 15 dieną buvo baigtas šių metų laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas. Jaukai su vakcina iš lėktuvų buvo pradėti mėtyti rugsėjo 9 dieną. Laukinių gyvūnų vakcinacija buvo atlikta visoje Lietuvos teritorijoje. Rudeninio etapo metu, kaip ir pavasarinio, buvo išmėtyta 1,3 mln. jaukų su vakcina. Šakių maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų tikinimu, rajono teritorijoje į vieną kilometrą pateko apie 20 jaukų su vakcina. Konkrečiai, koks kiekis vakcinų išmėtyta rajone, veterinarai negali pasakyti. Lapkričio 5 dieną atlikti mangutų tyrimai parodė, kad oralinės vakcinacijos efektyvumas Šakių rajone tarp mangutų yra 51%, o tarp lapių - 72%.
 
Pastebima, kad Lietuvoje kasmet mažėja susirgimų pasiutlige. Per šių metų sausio – spalio mėnesius nustatyti 26 šios ligos atvejai, iš jų 2 – naminiams gyvūnams. Pernai per tą patį laikotarpį susirgimų pasiutlige buvo užfiksuota net 56. Daugiausiai pasiutligės atvejų šiais metais užregistruota rytiniame Lietuvos pakraštyje. Čia nustatyta 17 pasiutligės atvejų. Pasak veterinarijos gydytojo, inspektoriaus Algimanto Samajausko, paskutinį kartą pasiutligės atvejis rajone užfiksuotas prieš trejus metus, tačiau rajonui pavojus išlieka iš kaimyninės Kaliningrado srities. „Labai bijome žiemos, kai užšąla upė ir ja iš Kaliningrado atklysta žvėreliai. Taip pat yra tiltas, kuriuo žmonės nevaikšto, bet vaikšto gyvūnai“,- sakė veterinarijos gydytojas A. Samajauskas. Pasak jo, didžiausias pavojus išlieka visų pirma toms seniūnijoms, kurios įsikūrusios pasienyje su Kaliningrado sritimi.

Stebėjimai rodo, kad ligos užkratas į mūsų šalį patenka iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Lenkijos teritorijų. Laukinių gyvūnų vakcinacija 50 km pasienio su Lietuva ruože, finansuojant Europos Sąjungai, vykdoma Kaliningrado srityje, o Baltarusijoje bus pradėta tik kitais metais. Taip tikimasi dar labiau sumažinti susirgimų šia pavojinga žmonėms ir gyvūnams liga skaičių.

Veterinarai primena, jog norint likviduoti šį pavojingą susirgimą būtina ir naminių gyvūnų – šunų ir kačių kasmetinė vakcinacija nuo pasiutligės. Todėl kiekvienas rajono gyventojas, laikantis šunis ir kates, privalo pasirūpinti kasmetine jų vakcinacija nuo šios ligos. Už nevakcinuotus šunis ir kates jų šeimininkai yra baudžiami pagal galiojančius teisės aktus.

Pavojingos žmonėms ir gyvūnams ligos likvidavimo programa bus tęsiama tol, kol Lietuvoje nebus užregistruota nei vieno susirgimo atvejo. Likvidavus pasiutligę, laukinių gyvūnų vakcinacija bus tęsiama dar du metus. Kitą laukinių gyvūnų vakcinacijos etapą numatoma pradėti kitų metų kovo mėnesį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.