Nuo pasiutligės vakcinuoti laukiniai gyvūnai

vilkasPirmoje šių metų rudens pusėje šalyje buvo atlikta laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Nors paskutiniu metu Šakių rajone pasiutligės atvejų buvo užfiksuota tik prieš trejus metus, bet pavojus rajone išlieka.

Nuotr. Šakių rajone nei pernai, nei šiemet pasiutligės atvejų nenustatyta.

Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvoje lapkričio 15 dieną buvo baigtas šių metų laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas. Jaukai su vakcina iš lėktuvų buvo pradėti mėtyti rugsėjo 9 dieną. Laukinių gyvūnų vakcinacija buvo atlikta visoje Lietuvos teritorijoje. Rudeninio etapo metu, kaip ir pavasarinio, buvo išmėtyta 1,3 mln. jaukų su vakcina. Šakių maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų tikinimu, rajono teritorijoje į vieną kilometrą pateko apie 20 jaukų su vakcina. Konkrečiai, koks kiekis vakcinų išmėtyta rajone, veterinarai negali pasakyti. Lapkričio 5 dieną atlikti mangutų tyrimai parodė, kad oralinės vakcinacijos efektyvumas Šakių rajone tarp mangutų yra 51%, o tarp lapių - 72%.
 
Pastebima, kad Lietuvoje kasmet mažėja susirgimų pasiutlige. Per šių metų sausio – spalio mėnesius nustatyti 26 šios ligos atvejai, iš jų 2 – naminiams gyvūnams. Pernai per tą patį laikotarpį susirgimų pasiutlige buvo užfiksuota net 56. Daugiausiai pasiutligės atvejų šiais metais užregistruota rytiniame Lietuvos pakraštyje. Čia nustatyta 17 pasiutligės atvejų. Pasak veterinarijos gydytojo, inspektoriaus Algimanto Samajausko, paskutinį kartą pasiutligės atvejis rajone užfiksuotas prieš trejus metus, tačiau rajonui pavojus išlieka iš kaimyninės Kaliningrado srities. „Labai bijome žiemos, kai užšąla upė ir ja iš Kaliningrado atklysta žvėreliai. Taip pat yra tiltas, kuriuo žmonės nevaikšto, bet vaikšto gyvūnai“,- sakė veterinarijos gydytojas A. Samajauskas. Pasak jo, didžiausias pavojus išlieka visų pirma toms seniūnijoms, kurios įsikūrusios pasienyje su Kaliningrado sritimi.

Stebėjimai rodo, kad ligos užkratas į mūsų šalį patenka iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Lenkijos teritorijų. Laukinių gyvūnų vakcinacija 50 km pasienio su Lietuva ruože, finansuojant Europos Sąjungai, vykdoma Kaliningrado srityje, o Baltarusijoje bus pradėta tik kitais metais. Taip tikimasi dar labiau sumažinti susirgimų šia pavojinga žmonėms ir gyvūnams liga skaičių.

Veterinarai primena, jog norint likviduoti šį pavojingą susirgimą būtina ir naminių gyvūnų – šunų ir kačių kasmetinė vakcinacija nuo pasiutligės. Todėl kiekvienas rajono gyventojas, laikantis šunis ir kates, privalo pasirūpinti kasmetine jų vakcinacija nuo šios ligos. Už nevakcinuotus šunis ir kates jų šeimininkai yra baudžiami pagal galiojančius teisės aktus.

Pavojingos žmonėms ir gyvūnams ligos likvidavimo programa bus tęsiama tol, kol Lietuvoje nebus užregistruota nei vieno susirgimo atvejo. Likvidavus pasiutligę, laukinių gyvūnų vakcinacija bus tęsiama dar du metus. Kitą laukinių gyvūnų vakcinacijos etapą numatoma pradėti kitų metų kovo mėnesį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.