Nedarbas spaudžia toliau

darbo_birzaLyginant du paskutiniuosius mėnesius Šakių rajone bedarbystė padidėjo 27.7 proc. Lapkričio mėnesį Šakiuose registruoti 258 nauji bedarbiai.

Iš viso šiuo metu Marijampolės teritorinės darbo biržos Šakių skyriuje yra 2236 bedarbiai. Praėjusį mėnesį naujai užregistruoti 258 darbo ieškantys asmenys. Tai 56 žmonėmis daugiau nei ankstesnį mėnesį. Apskrityje mažiausiai bedarbių registruota Šakiuose, daugiausiai – Marijampolėje.

Per mėnesį Šakių skyriuje užregistruotos 86 laisvos darbo vietos. Iš jų 69 terminuotiems darbams. Lyginant su spalio mėnesiu, laisvų darbo vietų sumažėjo beveik 48 proc., o lyginant su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo 22,5 proc.

Praėjusį mėnesį rajone įdarbinta 150 žmonių. Iš jų 98 darbą gavo neterminuotai, 52 – terminuotai. 75 asmenys pradėjo dirbti viešuosius darbus. Lapkričio mėnesį 31 bedarbis pradėjo darbą pagal verslo liudijimą – tai beveik dviem procentais mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Pasinaudojus valstybės teikiama parama subsidijuojam įdarbinimui į darbo rinką integruota 10 bedarbių. Per praėjusį mėnesį paskirta 70 nedarbo draudimų išmokų – 24 daugiau nei ankstesnį mėnesį.

Iš Šakių savivaldybėje užsiregistravusių bedarbių 10.1 proc. niekur nedirbę. 20.9 proc. – iki įsiregistravimo Darbo biržoje yra nedirbę 2 ir daugiau metų, 19 proc. yra vyresni nei 50 m., 20.2 proc. rajono bedarbių sudaro jaunimas iki 25 m. amžiaus.
 
Lapkričio mėnesį daugiausiai bedarbių buvo Gelgaudiškio – 15.1 proc., Barzdų – 14.8 proc. ir Slavikų – 14.6 proc. seniūnijose. Mažiausiai bedarbių yra Kriūkuose – 5.3 proc., Lekėčiuose – 6.6 proc. Plokščiuose – 7.9 proc. ir Lukšiuose – 8.8 proc.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia jaunų vairuotojų avarijas?

klausimelis 06 02Samanta iš Sintautų:

Manau, pirmiausia per didelis greitis. Nežinau, kodėl jauni žmonės mėgsta greitai važiuoti. Avaringumą lemia ir vairavimo patirties trūkumas. Pradedantieji vairuotojai turėtų būti visiškai blaivūs, jiems turi galioti nulinė promilė. Visiems nulinės promilės riba turėtų būti taikoma. Nors pati nevairuoju, pritariu, kad jauniems vairuotojams būtų rekomenduojami automobiliai su mažesniais, silpnesniais varikliais.  

klausimelis 06 02 2

Alvydas iš Šakių:

Per didelis pasitikėjimas savimi ir vairavimo patirties stoka. Tačiau jauni vairuotojai to nepripažįsta – jie ir keliuose nori būti pirmi. Dažnai nepaiso Kelių eismo taisyklių. Pastebiu, kad Šakiuose jauni vairuotojai daug kultūringesni nei kitur. Praleidžia kitus eismo dalyvius. Reiktų riboti pradedančiųjų vairuotojų automobilių variklio galią kokius penkerius metus. Ir, be abejo, visiems vairuotojams taikyti nulinę promilių ribą.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.