Sausio mėnesį rajone - dvigubai daugiau bedarbių

Per sausio mėnesį Marijampolės teritorinės darbo biržos Šakių skyriuje nedarbas, lyginant su gruodžio mėnesiu, padidėjo 52.4 procento.

Iš viso praėjusį mėnesį Šakių savivaldybėje užregistruota 416 bedarbių – 143 žmonėmis daugiau nei gruodžio mėnesį. Mėnesio pabaigoje Šakių darbo biržoje buvo 2680 darbo ieškantys asmenys. Tai mažiausias bedarbių skaičius apskrityje. Marijampolės teritorinėje darbo biržoje buvo registruota 12661 bedarbis.

Iš Šakių savivaldybėje užsiregistravusių bedarbių 15.1 proc. niekur nedirbę, 29,8 proc. – iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje nedirbę dvejus ir daugiau metų, 22,1 proc. – vyresni nei 50 m., 20.2 proc. rajono bedarbių sudaro jaunimas iki 25 m. amžiaus.

Per mėnesį Šakių skyriuje užregistruotos 53 laisvos darbo vietos, iš jų 32.1 proc. terminuotiems darbams. Palyginus su ankstesniu mėnesiu, laisvų darbo vietų padidėjo 23.3 proc., o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – sumažėjo 61 proc.

Marijampolės teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje per mėnesį įdarbinti 457 asmenys, iš jų Šakių savivaldybėje – 87. Sausio mėnesį 49 bedarbiai pradėjo veiklą pagal verslo liudijimus – 35 asmenimis daugiau nei gruodžio mėnesį. Darbo paieška nutraukta 200 asmenų. Pasinaudojus valstybės teikiama parama darbo įgūdžiams įgyti, subsidijuojamam įdarbinimui ir darbo rotacijai, į darbo rinką integruota 11 asmenų.

Šakių savivaldybės bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų vasario 1 dieną sudarė 12.9 proc. Pagal seniūnijas didžiausia bedarbystė sausio mėnesį, kaip ir anksčiau, buvo Gelgaudiškio seniūnijoje – nuo 18.5 proc. gruodį padidėjo iki 19.3 proc. sausį. Barzdų seniūnija praėjusį mėnesį pagal bedarbių skaičių buvo antroje vietoje. Čia nedarbas sudarė 18.5 proc. Mažiausia bedarbystė išlieka Kriūkų – 6.6 proc., Lekėčių – 8.8 proc. ir Plokščių – 9.2 proc. seniūnijose, tik lyginant su ankstesniu mėnesiu, procentaliai šiek tiek padidėjo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.