Pagerbė buvusį Kudirkos Naumiesčio burmistrą

skirgailai
Nuotr. Buvę ir esami Kudirkos Naumiesčio vadovai tylos minute pagerbė miesto burmistro Zigmo Skirgailos atminimą.


Rugpjūčio 3 d. Kudirkos Naumiesčio bibliotekininkės sukvietė buvusius miesto ir Būblelių apylinkės vadovus Patricijų Vengraitį, Konstantiną Daubarą, Algimantą Damijonaitį, Reginą Mačiulaitienę, Vincą Puidą, Algirdą Stankevičių ir dabartinį seniūną Algimantą Baubonį. Visi jie išsiruošė į Kauno Petrašiūnų kapines aplankyti tarpukario Naumiesčio burmistro Zigmo Skirgailos amžino poilsio vietos.
 
Kaip pasakojo Kudirkos Naumiesčio bibliotekininkė Marytė Rastupkevičiūtė, Z. Skirgaila buvo išskirtinė asmenybė – ne tik aktyvus kultūrininkas (vargonininkas, pianistas, dainininkas, chorvedys, kompozitorius), bet ir ūkiškas miesto vadovas. Jo vadovavimo metais (1928–1940 m.) Kudirkos Naumiestyje iškilo paminklai Vincui Kudirkai ir Vytautui Didžiajam, sutvarkyta Varpo aikštė, taip pat pastatytas naujas mokyklos pastatas, vietoj seno medinio nutiestas naujas gelžbetoninis tiltas per Šešupę. Tuo metu mieste suklestėjo ir kultūrinis gyvenimas. 1929 m. Z. Skirgaila įsteigė Naumiesčio „Dainos“ draugijos chorą, kuris dalyvavo 1930 m. Dainų šventėje Kaune, o 1938 m. Dainų šventei parengė Šakių ir Kudirkos Naumiesčio šaulių chorus.

„Z. Skirgaila paliko pėdsakus ne tik Kudirkos Naumiesčio gyvenime. Jis, dar studijuodamas Krokuvoje (Lenkija), pozavo kuriant Vytauto Didžiojo skulptūrą garsiajame Žalgirio mūšio monumente, su Miku Petrausku koncertavo Amerikoje, artimai bendravo su menininkais Petru Rimša, Adomu Varnu, Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, aktyviai dalyvavo Lietuvos muzikų draugijos veikloje“, – pasakojo bibliotekininkė.

Karo metu, prasidėjus žydų naikinimui, Z. Skirgaila apibūdino tai kaip „Dantės „Pragarą“ ir atsisakė burmistro pareigų. Iki karo pabaigos jis vargonavo Kudirkos Naumiesčio bažnyčioje, vadovavo vaikų bei suaugusių bažnytiniams chorams. Artėjant frontui, išvyko gyventi pas dukrą į Kauną, vaidino Kauno muzikinės komedijos teatre, dirbo vargonininku Karmelitų bažnyčioje, vėliau iki pat mirties (1962 m.) – Kauno arkikatedroje bazilikoje, palaidotas Petrašiūnų kapinėse, kuriose ir susirinko visi buvę ir esami Kudirkos Naumiesčio vadovai.

Jie uždegė žvakelę, tylos minute pagerbė Z. Skirgailos atminimą, sugiedojo „Tautišką giesmę“. Grįždami iš Kauno, keliauninkai daug bendravo, dalijosi prisiminimais. Stabtelėję Kudirkos Naumiesčio kapinėse tylos minute pagerbė ilgamečio Naumiesčio rajono ir Kudirkos Naumiesčio miesto vadovo Valentino Baukaus atminimą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.