Aidas iš Šakių:
Manau, per daug skatinama nedirbti. Sako, kad gaunu pašalpą ir man neapsimoka dirbti. Suvokimą apie darbą, kažkokias vertybes turėtume gauti jau darželyje, mokykloje. Žmogus formuojasi septynerių metų, po to jo mąstymą pakeisti jau sunku. Dabar pagalvoju, kad galėjau ir pats geriau mokytis, atsakingiau pasirinkti specialybę. Nes daug kas dirbame ne pagal savo prigimtį. Be abejo, socialinė politika priklauso ir nuo leidžiamų įstatymų.

Romutė iš Marijampolės:
Manau, reiktų keisti socialinę politiką. Mes kažkaip neorientuojame žmogaus, kad jis eitų dirbti. Per didelė parama yra skiriama nedirbantiems žmonėms. Gali gauti pašalpas ir sėdėti sau laimingas. Mano nuomone, jau vystosi tinginių karta. Ar vaikai turi tokią pareigą – dirbti, padėti tėvams? Manau, nebe. Vaikams reiktų daugiau žinoti pareigas, o ne tik teises.