Sąjungos „Apskritasis stalas“ veikla atsidūrė aklavietėje

bakaiteSausio 28 dieną Šakių kultūros centre „Jaunystė“ įvyko neeilinis Šakių rajono jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ narių susirinkimas. Jo metu  praėjusių metų veiklos ataskaitą pristačiusi sąjungos pirmininkė Aistė Bakaitė pareiškė norą trauktis iš organizacijos veiklos.

Nuotr. Nesulaukusi kadencijos pabaigos iš Šakių jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkės pareigų atsistatydino A. Bakaitė.


Atsistatydina iš pareigų

Praėjusį penktadienį į Šakių kultūros centrą „Jaunystė“ rinkosi Jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ nariai tarp kurių buvo Aistė Bakaitė, Jūratė Stankaitytė, Martinas Eimutis, Bernadeta Domeikaitė, savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė. Neplanuotą organizacijos narių susirinkimą iniciavo sąjungos pirmininkė Aistė Bakaitė, kuri, pristačiusi praėjusių metų veiklos ataskaitą, pareiškė norą atsistatydinti iš pirmininkės pareigų. Savanorystės principu pagrįstoje veikloje dalyvaujanti A. Bakaitė nusprendė nebaigusi kadencijos, galiojančios iki balandžio 7 dienos, atsistatydinti iš  sąjungos pirmininkės pareigų. Vilniuje studijuojanti mergina tvirtino, kad šiuo metu prioritetu savo gyvenime ji laiko mokslus, o ne visuomeninę veiklą.
 
Atvėrė sąjungos trūkumus

Daugeliui netikėtas A. Bakaitės pareiškimas atsistatydinti iš sąjungos pirmininkės pareigų privertė sunerimti šios organizacijos veikla ir gyvybingumu besirūpinančius asmenis. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės D. Jurgutienės tikinimu, toks A. Bakaitės pareiškimas yra netikėtas ir pribloškiantis. Susirinkime dalyvavęs sąjungos pirmininkės pavaduotojas M. Eimutis pabrėžė, kad dėl ,,Apskritojo stalo” veiklos perspektyvų, egzistavimo iškilo didelių problemų. Liko neaišku, kaip toliau jaunimo sąjunga turėtų vystytis, kas turi vadovauti ir kas jai vadovaus. Lietuvos moksleivių parlamento, sąjungos „Apskritasis stalas“ narė B. Domeikaitė tvirtino, kad šios sąjungos veikla yra stipri tol, kol jai vadovauja stiprus, energingas pirmininkas.

Iki šiol Šakių rajono aktyviojo jaunimo veikla buvo matoma per pavienių aktyvistų suburtas akcijas, renginius. Tačiau laikas atskleidė realybę, kad rajono jaunimo veikloje esama daug neveiklumo, nenoro būti matomais. Šiandien sąjunga „Apskritasis stalas“, jungianti net 14 rajono jaunimo organizacijų, sunkiai suburia organizacijų narius bendrai veiklai. Penktadienį vykusio susirinkimo metu susirinkusieji atvirai diskutavo apie tai, kad sąjungoje trūksta atskirų organizacijų aktyvumo.

Pasak M. Eimučio, yra būtinas susirinkimas, kuriame būtų kalbama apie visą organizacijos veiklą. Mat reikia sukurti mechanizmą, kuris sujudintų visos organizacijos narių aktyvumą. J. Stankaitytė kalbėjo, kad vieną dieną reikia susėsti ir aptarti, kaip sutvarkyti administravimo reikalus organizacijos viduje. Jaunimo reikalų koordinatorė D. Jurgutienė išreiškė mintį, jog administraciniai sąjungos reikalai galėtų būti apsvarstyti jaunimo reikalų taryboje. „Jaunimo organizacija silpsta, nes nėra administracijos. Gal organizacijai reikia kultūros darbuotojo ar mokytojo, kuriam būtų mokamas priedas prie atlyginimo“,- svarstė D. Jurgutienė.

Susirinkime buvo atvirai pripažinta, kad sąjunga nėra tvirta ir joje dirbti nelengva. Žmonių susvetimėjimas atveria visuomeniškumo spragas, kurios neigiamai veikia ir jaunimo organizacijos gyvavimą. Susirinkime buvo pritarta A. Bakaitės atsistatydinimui, ją laikinai vaduos M. Eimutis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.