Lietuvos žvėriena – ekologiška

Daugelis valgančių žvėrieną susimąsto, ar iš tiesų žvėriena yra sveika mėsa, juk laukiniai žvėrys maitindamiesi neišvengia šiuolaikinės civilizacijos užterštumo. Vis tik naujienos geros: žvėriena –švari mėsa.
 
Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas atliko 30 laukinės faunos tyrimų ir tirdamas radioaktyvaus cezio koncentraciją paėmė 8 stirnų, 6 šernų, 11 elnių, 2 fazanų ir 3 stručių mėginius. Pasak instituto, Lietuvos miškuose sumedžiojamų ir ūkiuose auginamų laukinių žvėrių mėsa yra visiškai saugi - pastarųjų dvejų metų tyrimai rodo, kad pesticidų, sunkiųjų metalų ar radioaktyviųjų medžiagų koncentracija žvėrienoje neviršija leistinų normų.

2011-aisiais šernienoje didžiausia rasta radioaktyvaus cezio koncentracija sudarė 28,9 Bq/kg, stirnų mėginiuose - 16,3 Bq/kg. Kitais metais šie skaičiai dar labiau sumažėjo - šernienoje aptikta didžiausia koncentracija siekė 23,3 Bq/kg, stirnienoje - 0,8 Bq/kg.

Europos Sąjungoje didžiausia leidžiama cezio koncentracija yra 600 Bq/kg mėsos, taigi, visuose tirtuose mėginiuose cezio kiekiai buvo daug kartų mažesni už leistiną normą.

Tiriant pesticidus ir sunkiuosius metalus laukinėje faunoje, 2012 metais atlikti 34 tyrimai. Teršalų, viršijančių leistinas normas, rasta nebuvo.

Medžiotojai ir kiti žvėrienos vartotojai neturėtų baimintis dėl jos užterštumo radioaktyviais elementais, mat atlikti tyrimai ir mokslinė informacija rodo, kad po Černobylio atominės elektrinės avarijos išaugęs žvėrienos radioaktyvumas jau sumažėjo iki nepavojingos ribos.

Radioaktyvieji elementai į žvėrių organizmus patenka jiems ėdant grybus, uogas ir kitus miško paklotės augalus.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.