Medikai jau skaičiuoja nuo plikšalos nukentėjusius pėsčiuosius

Įsibėgėjanti žiema atnešė ir pavojus, tykančius gatvėse ir kiemuose. Antradienį, dėl plikledžio gatvėms virtus čiuožyklomis, padaugėjo besikreipiančių į Šakių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių. Dėl slidumo gyventojai daugiausiai patyrė riešo, žastikaulio, čiurnos traumų.

Antradienį lijo, o ant žemės iškritęs vanduo, kad ir prie nedidelio šaltuko, iš karto virto ledu, todėl, pasak Šakių medikų, į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi žymiai daugiau nei įprasta žmonių, kurie patyrė traumas paslydę gatvėje.
 
„Slidžiausi yra šaligatviai, kiemai ir takai. Žmonių su traumomis tikrai padaugėjo ir mes tą jaučiame nuo savaitgalio“, – situaciją komentavo Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Irena Petrauskienė.

Anot jos, slidžiausia gatvėse buvo pirmadienį bei antradienį, tačiau paslydę ir susižaloję gyventojai į medikus kreipėsi ir trečiadienį.

„Padaugėjo traumų pakeliui į darbą arba žmonėms einant iš darbo“, – sakė įstaigos atstovė.

Anot I. Petrauskienės, traumas patyrę pacientai daugiausia kreipėsi dėl riešo, žastikaulio lūžio, dėl čiurnos raiščių patempimo.

„Teko dėl patirtų traumų pacientus ir stacionarizuoti. Pacientai į ligoninę paguldyti dėl  žastikaulio, blauzdikaulio lūžimų, vienai pacientei lūžo šlaunikaulis. Vienas pacientas patyrė net dvi  – žastikaulio ir alkūnkaulio traumas“, – sakė pašnekovė.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus medikai nuo pirmadienio iki trečiadienio pietų turėjo 20 dėl plikšalos traumas patyrusių pacientų. Daugiausiai tai darbingo amžiaus žmonės.

I. Petrauskienė pataria senyvo amžiaus žmonėms tokiu oru apskritai iš namų niekur neiti, mat jiems slidžiame kelyje ant kojų išsilaikyti sunkiau, kaulai trapesni, gyja su sunkiomis komplikacijomis.

„Taip pat reikėtų atvykus į priimamojo skyrių turėti kantrybės. Medicinos pagalba bus suteikta visiems pacientams, tačiau turėtume suprasti, kad tie patys gydytojai ir operuoja, ir dirba stacionaro bei Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje. Todėl kartais reikia truputėlį luktelėti“, – kalbėjo I. Petrauskienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.