Išaugo sergamumas erkių sukeliamomis ligomis


Atšilus orams, kartu su atgimstančia gamta pabunda ir pavojingas ligas platinantys voragyviai – erkės. Jos būna aktyvios nuo ankstyvo pavasario, kai vidutinė paros temperatūra pakyla iki 5–7 laipsnių šilumos. Ir gyvena jos ne tik nešienautose pievose ar pamiškėse, bet ir parkuose, soduose, žmonių kiemuose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus vedėja Daiva Miknevičienė pastebėjo, kad pernai sergamumas erkių sukeliamomis ligomis, lyginant su ankstesniais metais, mūsų rajono savivaldybėje žymiai išaugo. 2023 m. fiksuoti septyni erkinio encefalito ir 27 Laimo ligos atvejai (2022 m. buvo registruotas tik vienas erkinio encefalito ir 14 Laimo ligos atvejų).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.