„Gelbėkit vaikus“ pristatė „Saugios mokyklos“ kūrimo rezultatus

saugi_mokyklaPraėjusį penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pristatė pilotinio projekto „Saugi mokykla“ rezultatus. Renginyje dalyvavo ir mūsų rajono atstovai: savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė, Sintautų pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Strolys, soc. pedagogė Jūratė Arštikaitienė ir mokyklos moksleivės.

Nuotr. „Saugios mokyklos“ rezultatais džiaugėsi į šį projektą įsijungusi Sintautų pagrindinės mokyklos bendruomenė ir jiems pritariantis Švietimo ir sporto skyriaus vedėja.

Nuo praėjusių metų pradžios Sintautų pagrindinė mokykla, viena iš 12 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų, vykdo projektą „Saugi mokykla“, kurio tikslas – veiksmingo prevencinio plano prieš patyčias ir smurtą parengimas ir įgyvendinimas. Pasak J.Arštikaitienės, tai projektas, kuris tikrai duoda realių rezultatų.

Renginyje dalyvavęs psichologas Evaldas Karmaza akcentavo, kaip žmonių savižudybės  siejasi su patyčiomis ir emigracija. Jo teigimu, suaugusieji, negalėdami susitvarkyti su esama situacija, emigruoja. O ką daryti vaikams? Per metus Lietuvoje nusižudo 450 jaunų žmonių. Kas turėtų už tai atsakyti? Be abejo, pirmiausiai tėvai. Tačiau ne mažą atsakomybės dalį prisiima ir mokyklos.
 
Beje, E.Karmaza kalbėjo ir apie priemones, kurios motyvuotų mokinius mokytis. „Pirmiausiai turėtų būti patenkinti vaikų fiziologiniai poreikiai, - teigė jis. – Kai jie jausis saugiai, nejaus bendravimo stygiaus, tada atsiras žinių poreikis, o vėliau ir noras pritaikyti gebėjimus. Jei vaikas geria, rūko ir  spjaudosi – tai reikštų, kad jis tik nori būti apkabintas.“

Pilotinis projektas „Saugi mokykla“ parengtas pagal Švedijos mokyklų prevencines programas prieš smurtą ir patyčias. Šiandien jos yra privalomas kiekvienoje šios šalies mokykloje. Įgyvendinant šį projektą, patyčių prieš vaikus rodiklis Švedijoje sumažėjo iki 5 proc.

Projektas „Saugi mokykla“ ir 12 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų pajudino ledus. Atliktos apklausos parodė, kad 2010 metais mokykloje  visada  saugiai jautėsi 40 proc. mokinių, 2011 metais – 46 proc. 2010 metais 57 proc. mokinių prisipažino, kad tyčiojosi iš kitų, 2011 metais šis skaičius sumažėjo iki 55 proc.

J.Arštikaitienės teigimu, projekto metu organizacija „Gelbėkit vaikus“ sustiprino ir parėmė susikūrusias vaikų grupes ir mokyklų bendruomenes prieš smurtą, organizavo mokymus bei seminarus, ruošė lyderius, kurie ateityje savo žiniomis ir įgyta patirtimi galės padėti kitoms mokykloms, norinčioms užtikrinti moksleivių saugumą savo regionuose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.