Kidulių ugniagesiams – gaisrinis automobilis

gaisrine kiduliuose
Nuotr. Šlieniavos Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios klebonas Antanas Mickevičius pašventino vakarietiškos komplektacijos gaisrinį automobilį, su kuriuo Kidulių ugniagesiai jau tris kartus gesino gaisrus.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugsėjo 14 d. Kiduliuose pašventintas gaisrinis automobilis „Iveco Magirus“, kuriuo į iškvietimus vyks Šakių rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos Kidulių ugniagesių komanda. Ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, kolegos ugniagesiai gelbėtojai iš Jurbarko. „Iveco Magirus“ kainavo apie 17 tūkst. eurų, lėšas iš biudžeto skyrė rajono savivaldybės taryba.

Praėjusį penktadienį puikios nuotaikos netrūko Kidulių dvaro kieme: Kidulių ugniagesių komanda gavo iš Vokietijos pargabentą „Iveco Magirus“ gaisrinį automobilį.

Šlieniavos Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios (Kauno raj.) klebonas Antanas Mickevičius pašventino gaisrininkų automobilį, linkėjo būti atsargiems ne tik važiuojant juo, bet ir gesinant gaisrus.

„Ugniagesio gelbėtojo profesija yra garbinga. Lai šis automobilis tarnauja žmonių gerovei, darbui ir pagalbai, lai šventasis Kristoforas saugo tuos, kurie juo naudosis“, – kalbėjo dvasininkas.

Šakių rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintautas Vedegys pirmiausiai padėkojo rajono vadovams už skiriamą didelį dėmesį ugniagesiams.

„Prieš trejus metus atėjęs dirbti radau prastą transporto ūkį, tačiau, bendraujant su savivaldybe ir ieškant galimybių, radome būdus, kaip jį nuolat gerinti. Šiais metais gavę lėšų iš savivaldybės bei padedant rėmėjams, įsigijome du automobilius, už tai tariame jiems nuoširdų ačiū“, – kalbėjo G. Vedegys.

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis kalbėjo, kad Kidulių ugniagesiai it angelai sargai saugo žmonių gyvybes, dirba prevencinį darbą, atsitikus nelaimei, skuba žmonėms padėti.

„Džiaugiuosi tarnybos vadovo G. Vedegio darbu, kuris iš konsoliduotų valstybės, savivaldybės lėšų pritraukiant ir privačių rėmėjų lėšas įsigyijo vakarietiškos komplektacijos gaisrinius automobilius. Dėkoju už motyvuotos komandos sukūrimą. Ne be reikalo visuomenė ugniagesiais pasitiki labiausiai“, – kalbėjo meras. Jam pritarė ir rajono vicemeras Bernardinas Petras Vainius, kuris linkėjo, kad įsigyto automobilio rezervuare niekada nepritrūktų vandens.

Sveikinimo žodį taręs Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus pasidžiaugė, kad ugniagesių technika atnaujinama, nors ir ne visai naujomis mašinomis, bet žymiai geresnėmis. Svečias padėkojo už kiduliečių ugniagesių bendradarbiavimą gesinant gaisrus Jurbarke, dovanojo Kidulių ugniagesių komandai gesintuvą.

„Automobilis yra tik priemonė pasekmėms likviduoti, linkiu, kad padirbėtumėt dar ir prevenciškai, kad žmonės suprastų, jog reikia saugoti save, savo turtą, todėl dovanoju dūmų jutiklį, skleiskite žinią žmonėms apie jo svarbą“, – sakė Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius.

Anot kalbėjusio savanorio ugniagesio gelbėtojo Dariaus Ufarto, gerai atlikti gelbėjimo darbus, kokybiškai gesinti gaisrą galima tik apsirūpinus šiuolaikiška gelbėjimo ir gaisro gesinimo įranga.  Kidulių seniūnijos gyventojų vardu ugniagesiams gelbėtojams padėkojo ir Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis.

Pasak kalbinto Kidulių ugniagesių komandos ugniagesio Vytauto Mačaičio, automobilis „Iveco Magris“ jiems buvo perduotas rugpjūčio mėnesį, dar teko jame sukomplektuoti gesinimo įrangą. Jau dvi savaitės jis eksploatuojamas, ugniagesiai tris kartus važiavo gesinti gaisrų. Nors automobilis pagamintas prieš maždaug 30 metų, bet vis dar puikios būklės ir kur kas geresnis už seną rusišką ZIL markės mašiną, kurią kiduliečiai turėjo iki šiol.

25 tūkst. eurų gaisrinių automobilių įsigijimui iš biudžeto skyrė rajono savivaldybės taryba. Padedant rėmėjams, jau įsigytas dar vieną gaisrinis atomobilis, kuris skirtas Lukšių krašto ugniagesiams.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.