Tarptautinėje veislinių triušių parodoje lekėtiškio triumfas

reimerys
A. Grygelaičio nuotr.: Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininkas, lekėtiškis Edmundas Reimerys su „Metų triušiu“.


Aštuoniolika triušių augintojų iš visos Lietuvos, Latvijos bei Slovakijos Vilkaviškyje vykusioje parodoje pristatė dvidešimt skirtingų veislių, beveik 130 ilgaausių. Lekėtiškio triušių augintojo Edmundo Reimerio ilgaausis pelnė „Metų triušio“ titulą.
 
Pasak vieno iš renginio organizatorių, Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos (LVTAA) pirmininko, lekėtiškio E. Reimerio, tokio tipo paroda – jau ketvirtoji Lietuvoje. Praėjusiais metais ji vyko Šilutėje, dar anksčiau buvo surengta Tauragėje bei Anykščiuose. Šiais metais parodoje daugiausia dėmesio sulaukė Kalifornijos, Burgundijos, Zelandijos, prancūzų avinų bei belgų milžinų veislių švelniakailiai.

Asociacijos pirmininkas pasakojo, kad šiųmetėje parodoje buvo renkamas „Lietuvos metų triušis“, geriausias svečių iš užsienio ilgaausis, o parodos lankytojai galėjo savo balsus atiduoti už simpatiškiausią padarėlį.

Daugybę žmonių sutraukusioje parodoje lankytojai galėjo pamatyti, paglostyti ar nusifotografuoti su patinkančiais ilgaausiais. Norintieji sužinoti apie šių gyvūnų auginimą buvo pakviesti į seminarą, kuriame savo patirtimi su susirinkusiaisiais dalijosi ilgamečiai šalies veislinių triušių augintojai.

Geriausio užsienio triušio nominaciją laimėjo svečiai iš Latvijos, o „Lietuvos metų triušio“ rinkimuose antrus metus iš eilės nugalėjo E. Reimerio augintinis – belgų milžinas. Šie gyvūnai – didžiausia ir stambiausia triušių veislė pasaulyje. Jie užauga iki 8–10 kg svorio, todėl yra itin patrauklūs komerciniam veisimui bei mėsai. Pasak triušių augintojo E. Reimerio, užauginti šios veislės triušius nėra taip lengva, jiems reikalinga ypatinga priežiūra.

Lekėtiškis E. Reimeris triušius augina apie 20 metų, šiuo metu jų turi apie 400.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.