Ši miesto aikštė tokiam didingam kūriniui pasirinkta neatsitiktinai. Pasak rajono mero Juozo Bertašiaus, ši vieta yra simbolinis Šakių miesto centras. Prieš daugiau kaip 200 m. čia buvo pagrindinė miesto aikštė, kurioje savaitgaliais vyko turgūs. Aikštės viduryje stovėjo medinė katalikų bažnyčia su varpine, ją juosė žydų krautuvėlės, amatininkų dirbtuvėlės ir gyvenamieji namai. Turgaus aikštės kampe stovėjo šulinys, taip vadinamas „pliumpas“, kuris aprūpindavo vandeniu visus miesto gyventojus. Netoli šulinio buvo viešbutis, o V. Kudirkos ir Kęstučio gatvių sankirtoje stovėjo vaistinės pastatas. „Tad kurgi dar, jeigu ne čia, tokioj sakralinėje ir reprezentacinėje miesto zonoje, gali skambėti didingos kariliono melodijos?“ - retoriškai klausė meras J. Bertašius.
Pasiklausyti varpų skambesio miestelėnai ir miesto svečiai galės kas valandą. Taip pat kiekvieną dieną 8, 12 ir 22 valandomis aikštėje skambės automatiškai kompiuterio parinktos melodijos. Vasaros metu 20 val. į gatves galės skubėti tie, kuriems bus smalsu išgirsti nemokamus kompiuterio parinktus kūrinius - it mažą koncertą. Be to, visi norintys turės galimybę užsisakyti melodiją nuo 8 iki 22 val. už tam tikrą pinigėlių sumą čia pat stovinčiame kompiuteriniame automate. Tik įdomu, ar toli sklis varpų gaudesys, ar jo neužgoš Kęstučio gatve atvažiuojantis sunkusis transportas dar galintis sukti į dešinėje esančią V. Kudirkos gatvę?...
Kaip didingai ir novatoriškai skamba naujieji miesto varpai, čia pat renginio metu pademonstravo kompozitorius profesorius Giedrius Kuprevičius, kuris prižiūrėjo kariliono įrengimą, neatlygintinai konsultavo kompozitorius, inžinierius konstruktorius. Už šį kilnų poelgį jam buvo įteiktas rajono mero J. Bertašiaus Padėkos raštas.
Buvo padėkota ne tik maestro, bet ir architektui Šarūnui Kiaunei, projekto vadovei Laimutei Janulienei, mažosios bendrijos „Virmalda“, kuri vykdė rekonstrukcijos darbus, direktoriui Virginijui Rabačiui, tos pačios statybos bendrijos vadovui Ramūnui Misiūnui bei Marijampolės apskrities Regioninės plėtros skyriaus vadovui Evaldui Ulevičiui už nuoširdžią projekto globą.
Kad ir kaip didingai skambėtų karilionas bei saulėje švytėtų naujai išklotos marmurinės aikštės plytelės, renginio metu jautėsi dviprasmiška susirinkusiųjų nuotaika. Vieni džiaugėsi šiuo didingu miesto kūriniu, kiti gūžčiojo pečiais. Kur čia sudėta aikštės įrengimui 1 mln. ir dar papildomai 400 tūkst. litų varpams? Prie miesto centro gimusi ir vaikystę čia praleidusi šakietė Vilija sakė neįsivaizduojanti, kodėl pagrindinei miesto zonai įrengti buvo pasirinktas toks projektas, kuris primena sovietinę nomenklatūrą.
„Man primena laikus, kai turėdavome eiti į aikštes pagerbti už Sovietų Sąjungą žuvusių didvyrių. Tos sienos abipus aikštės mena vietas, kur kabodavo lentelės su jų pavardėmis. Dar trūko, kad penkiakampę centre būtų įamžinę – ir būtų visas ansamblis. Be to, ta aikštė plika, nejauki, be žalumos. Į plyteles pasižiūrėjus, negalėčiau pasakyti, kad jos tiek buvo vertos, nes jau dabar nutrūkinėjusiais kampais“, - stebėjosi miestietė.
Kitaip atrodo šakietei Rasai: „Džiaugiuosi, kad pagaliau ir Šakiai turės tokią vietą, kur galėsime nueiti, pabūti prie fontano, pasiklausyti varpų. Manau, kad ši vieta taps patraukli ir vestuvininkams, ir moksleiviams nusifotografuoti bei miesto svečiams bus į ką pasižiūrėti.“
Šiuo metu skveras atnaujinamas ir aikštė įrengiama įgyvendinant Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo finansuojamą projektą „Draugystės parkai – 1“, projekto vadovas Vitas Girdauskas. Įgyvendinat šį projektą buvo numatyta, kad per du jo etapus bus įrengta pagrindinė miesto aikštė, fontanas, pėsčiųjų takeliai, karilionas, apšvietimas, želdiniai ir kt.