Kalbėjosi apie paslaugų prieinamumą

Pirmadienį Šakiuose vyko susitikimas-diskusija, kurios metu diskutuota dėl specialiųjų, naujo tipo bendruomeninių paslaugų prieinamumo neįgaliesiems.

Pasak sutrikusio intelekto bendrijos „Šakių Viltis“ vadovės Romos Dėdynienės, iš viso planuojama aplankyti 10 savivaldybių ir išsiaiškinti bendruomeninių paslaugų organizavimo galimybes ir sunkumus, ieškoti tinkamų sprendimo būdų. Šakiai – pirmoji susitikimo stotelė.
 
Būna, sako „Šakių Vilties“ vadovė, kad tiesiog tarpusavy nesusikalba ministerijos, tam tikros institucijos, o to nesusikalbėjimo kaina – paslaugų neprieinamumas ar netinkamas prieinamumas neįgaliesiems.

„Ne tik šokiai ir žaidimai esmė“, – sako ji ir pabrėžia, kad svarbios ir švietimo, socialinės, sveikatos paslaugos.

R. Dėdynienė teigia, kad kartais „aukštutinės institucijos vienaip pažada“, o jau kalbėdamos su savivaldybių atstovais tą paslaugos prieinamumą ištransliuoja kitaip.

Todėl Šakiuose vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo ir asociacijos vadovė Dana Migaliova, Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių savivaldybių atstovai, neįgaliųjų tėvai, bandyta ieškoti būdų dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemos, kuri sudarytų sąlygas gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas bei reikiamą pagalbą. Tam planuojama pasitelkti ne tik nacionalines ar savivaldybių, bet ir ES lėšas.

Anot R. Dėdynienės, susikalbėjime ypač svarbus nevyriausybinių organizacijų vaidmuo, tačiau dažniausiai jos lieka nuošaly.

„D. Migaliova aktyvino, kad savivaldybės padėtų nevyriausybininkams pritraukiant lėšas išgyventi“, – po susitikimo kalbėjo R. Dėdynienė

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.