Aplink Lietuvą – ir šakiečiai

volungevicius suopis
Adrijos Antanaitytės nuotr.: Šakiečių Sauliaus Šuopio (dešinėje) su šturmanu Karoliu Volungevičiumi ekipažas istorinių automobilių klasėje su „VAZ-21013“, kuriam buvo įdėtas „Žibutės“ vardas, tapo nugalėtojai, o bendroje įskaitoje jie buvo dvidešimt antri.


Sekmadienį Vilniuje, S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros, finišavo 51-asis ralis „Aplink Lietuvą 2017“ Lietuvos Respublikos Prezidentės taurei laimėti. Šeštadienį ralio dalyviai varžėsi ir Šakiuose – važiavo aplink miesto skverą įrengtoje trasoje. Istorinėse varžybose – ir puikiai pasirodęs šakiečių ekipažas.
 
Tarp 83 ekipažų ralyje „Aplink Lietuvą“ važiavo vienintelis šakiečių ekipažas – Saulius Šuopys su šturmanu Karoliu Volungevičiumi („Motorsport LT“). Jie istorinių automobilių klasėje su „VAZ-21013“, kuriam buvo įdėtas „Žibutės“ vardas, tapo nugalėtojais, o bendroje įskaitoje buvo 22. Visą ralį ekipažą lydėjo ir Adrija Antanaitytė, vežusi atsargines dalis, padangas, kurą.

„Buvom pasiruošę gan neblogai, gera strategija bei komandinis darbas davė puikų rezultatą“, – įspūdžiais dalijosi S. Šuopys, kuris dalyvauja ir Lietuvos mini ralio varžybose, o pirmą dieną šių varžybų įskaitoje „Žibutė“ užėmė trečią vietą.

Šis pasiekimas, pasak pašnekovo, jiems buvo staigmena. Gerų žodžių šakiečių ekipažas negailėjo ir Šakių bei Pakruojo miestų trasoms, kurios dalyviams paliko ypač gerą įspūdį, bei jas sudariusiems organizatoriams.

Prezidentės taurę jau trečius metus iš eilės laimėjo Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu, absoliutiems ralio nugalėtojams taurę įteikė Prezidentės patarėja Ona Marija Vyšniauskaitė, prieš tai perskaičiusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą ralio organizatoriams ir dalyviams.

Nugalėtojai, vairavę „Subaru Impreza GT“ automobilį, be pagrindinio trofėjaus, laimėjo ir kovą galingiausių SGC 4 automobilių klasėje, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento taurę bei daug specialių prizų už geriausius rezultatus, pasiektus atskirų rajonų ir miestų greičio ruožuose.

Ralyje sportininkai važiavo ne tik su standartiniais automobiliais, bet savo jėgas išbandė didžiulio palaikymo sulaukę neįgalieji. Šiemet debiutavo ir specialus projektas „Karys lenktynininkas“ – 10 automobilių vairavo kariai.

Iš viso per tris ralio dienas dalyviai nuvažiavo apie 1000 km. Startavę Kaune, sportininkai važiavo pro Birštoną, Alytų, Druskininkus, Marijampolę, Šakius, Jurbarką, Tauragę, Kelmę ir užbaigė ralį Vilniuje. Kartu su raliu vyko ir Lietuvos mini ralio čempionato II etapas.

Ralį „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo, įvykusio 1931 m., rengia tikrasis Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) narys, 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.