Atšaukus ekstremaliąją situaciją darbą baigs ir mobilus patikros punktas

Nuo gegužės 1-osios gyvenimas grįžta į įprastas vėžes, atšaukiama ekstremalioji padėtis dėl COVID-19, o sergamumo rodikliai žymiai gerėja ir rajone.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, pandemijos pagreitis mažėjo dar 36 proc. Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų teko 418 atvejų, šalyje – 532,8 atvejo.
 
Šiuo metu rajone serga 130 žmonių, septynių dienų naujų atvejų vidurkis yra šeši susirgimai per dieną. Tiesa, nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus, tad nuo pandemijos pradžios rajone virusas nusinešė 75 žmonių gyvybes.

Per savaitę atlikti 209 testai, iš jų 25,8 proc. teigiami. Tiesa, nuo gegužės 1 d. mobilus patikros punktas baigs darbą, tačiau, kaip teigė R. Juškaitis, galutinai panaikintas nebus, nes yra rekomenduojama palaukti rudens ir pažiūrėti, kokia tuomet bus situacija. Tad tvora bus nuardyta, tačiau nameliai bent kol kas liks. Pasikeitus tvarkai ir pajutus simptomus žmogus testą galės atlikti kreipęsis į savo šeimos gydytoją.

Per tris praėjusias dienas susirgo 23 žmonės, iš jų iki 18 metų nefiksuota nė vieno atvejo, iki 65-erių – 13, vyresniems nei 65-erių virusas diagnozuotas 10 asmenų.

Per savaitę paskiepyti devyni žmonės, iš jų penki gavo pirmą skiepą, vienas skiepijosi antrą kartą, trys rinkosi trečią, palaikomąją dozę.

Iš viso rajone pasiskiepiję 18 tūkst. 475 žmonės arba 70,3 proc. gyventojų. Pagal pasiskiepijimo rodiklius mūsų savivaldybė kaip buvo, taip ir lieka tarp geriausius rodiklius pasiekusių savivaldybių.

Kaip minėta, nuo gegužės 1 d. nutraukiama ekstremalioji padėtis, ribojimai persikelia į rekomendacinį lygį, medikai negaus priedų prie atlyginimų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.