Lekėčių mokykloje – lietuvių kalbos olimpiada

Jau trečiąkart pavasariais susirenka Šakių rajono mokyklų komandos į 5–8 klasių lietuvių kalbos olimpiadą. Šįkart atsakomybė rengti olimpiadą teko praėjusių metų nugalėtojams – Lekėčių mokyklai.

Balandžio 7 dieną į Lekėčius atvyko beveik visų rajono mokyklų komandos: Griškabūdžio, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijų, Paluobių mokyklos-daugiafunkcio centro, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro, Gelgaudiškio, Kidulių, Kriūkų, Sintautų, Slavikų ir Šakių ,,Varpo“ pagrindinės mokyklos.
 
2016-ieji Lietuvoje paskelbti vietos bendruomenių metais, todėl renginį pradėję Lekėčių mokyklos moksleiviai supažindino su savo krašto bendruomene, o vėliau komandos išradingai, su humoru ir dainomis pristatė savąsias. Įdomiausias prisistatymas – Lukšių Vinco Grybo gimnazijos komandos.

Pagrindinė ir svarbiausia rungtis – teksto suvokimo ir kalbos žinių taikymo užduotys. Komandų kapitonai rungėsi, kas geriausiai išmano tautosaką – mįsles, patarles, kiti komandų nariai tuo metu sprendė žodžių grandinėles. Šių metų nugalėtojais tapo Šakių ,,Varpo“ pagrindinės mokyklos komanda, antri – Griškabūdžio gimnazija, treti – Gelgaudiškio pagrindinė mokykla.

Jau tapo tradicija, kad olimpiados dalyviai ne tik išbando jėgas, kas geriausiai moka gimtąją kalbą, bet ir susipažįsta su savojo rajono kultūra ir istorija, tad Lekėčiuose svečiai aplankė Linos ir Ginto Čekauskų etnografinį muziejų, Lekėčių bendruomenės moterų klubo kulinarinio paveldo namus, Vidmanto Mašanausko etnografinę kolekciją Lekėčių mokykloje. Atsisveikindami visi dėkojo rengėjams už šiltą priėmimą ir malonius įspūdžius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.