Atsiminkite – išmanieji telefonai turi būti apsaugoti

ismanieji telefonai-1
Foto: Pixabay.com


Atsiradus pirmiesiems išmaniesiems telefonams, technologijų specialistai dažnai pabrėždavo, kad reikia rūpintis išmaniųjų telefonų saugumu. Tai reiškia, kad telefone esančią informaciją yra nesunku pažeisti arba pavogti, jeigu telefonas nėra tinkamai apsaugotas. Šiandien, taip stipriai pažengus technologijoms, įsilaužėliai yra žymiai gudresni, o išmanieji telefonai saugesni tik tada, kai patys pasirūpinate saugumu. Taigi, primename jums svarbiausias užduotis, kurias turėtų atlikti kiekvienas telefono vartotojas, norintis laikyti turimą informaciją ir failus saugiai.
 
4 dalykai, kuriais turėtų pasirūpinti kiekvienas

Apsaugoti telefoną nuo įsilaužėlių ir kenksmingų failų yra lengva, bet tam reikalingi šie 4 patarimai ir šiek tiek jūsų budrumo.

1. Telefono užraktas

Telefoną užrakinti galima įprastai, naudojant šabloną arba naudojant slaptažodį. Įprastas užraktas neturi jokios apsaugos – reikia tik perbraukti ekraną ir visi jūsų failai yra iškart prieinami. Užrakto šablonas yra turbūt populiariausias būdas apsaugoti telefoną, tačiau jį yra lengva atspėti pažiūrėjus į ant telefono ekrano paliktus pirštų antspaudus. Taigi, rekomenduojame rinktis užraktą slaptažodžiu.

2. Venkite įtartinų nuorodų

Internete radote pasiūlymą, kuris skamba per gerai, kad būtų tiesa? Greičiausiai tai ir yra ne tiesa. Internetiniai sukčiai naudojasi vartotojų naivumu siūlydami, pavyzdžiui, kokybiškus produktus už labai žemą kainą tam, kad potencialios sukčių aukos apsilankytų tam tikru adresu ir taip į telefoną įdiegtų „apkrėstas“ programas bei atsisiųstų kenksmingus failus. Taigi, jeigu nuoroda įtartina – nespauskite ant jos.

3. Atnaujinkite programinę įrangą

Visi išmanieji telefonai reguliariai gauna programinės įrangos atnaujinimus, kurių įdiegimui jūs turite suteikti leidimą. Dažniausiai vartotojai nesuka galvos dėl atnaujinimų ir ignoruoja pasiūlymus įsirašyti naujausią programinę įrangą. Tačiau stipriai rekomenduojame ją atsinaujinti, kadangi kiekvienas atnaujinimas atneša ne tik kosmetinius, bet ir saugos pokyčius.

4. Išsaugokite failus „debesyje“

Viena populiariausių sukčių veiklų yra pavogti visus telefone esančius failus ir prašyti už juos išpirkos. Norint išvengti šios nemalonios situacijos, rekomenduojame susikurti visų failų atsarginę kopiją į bet kurią „debesies“ paslaugą, pavyzdžiui, „Google Drive“.

ismanieji telefonai-2
Foto: Pexels.com


Būkite budrūs

Šių dienų internete sukčių yra begalė ir žmonės yra apgaudinėjami nuolat. Todėl nesisiųskite failų iš nežinomų šaltinių, neatidarinėkite įtartinų nuorodų ir nesusiviliokite pasiūlymais, kurie atrodo „per gerai“. Galų gale, vienerių ar dviejų metų senumo telefonas apsaugos jus nuo tokių nemalonumų žymiai geriau nei seni išmanieji telefonai, todėl kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt – čia siūlomi įvairių rūšių išmanieji telefonai ir kitos elektronikos prekės geromis kainomis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate prezidento rinkimų rezultatus?

klausimelis 05 14Virginijus iš Branduoliškių:

Rinkimuose dalyvavau. Balsavau namuose. Man svarbu, kurį prezidentą išsirinksim. Tegul būna tas pats prezidentas. Bet patinka ir Žemaitaitis. Nes žmones palaiko. Tik nesupratau, kaip reikia balsuoti dėl to referendumo. Kažkaip nesusigaudžiau. Tai nieko biuletenyje ir nežymėjau. Balsuosiu ir antrame ture. 

klausimelis 05 14 2

Kristina iš Miknaičių:

Aišku, balsavau. Šiaip patenkinta rezultatais. Man Nausėda – toks žmogus kaip žmogus. Nemanyčiau, kad Šimonytė tikrai įeitų į tą frontą. Aš už Nausėdą, nors prie širdies ir Žemaitaitis. Daug žadantis. O kad atsisakė Seimo nario mandato, manau, turėjo savo priežasčių. Aišku, būtų buvęs nekaltas, būtų nereikėję trauktis. Kiti kandidatai – visi kytri, daug žada, bet nieko nedaro.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px