Reikalavo kompensuoti pensijas

sakieciai mitingasSpalio pirmąją dieną Vilniuje vyko didesnių pensijų reikalaujančių pagyvenusių žmonių mitingas į kurį vyko ir šakiečiai. Lietuvos Pensininkų partijos pirmininkas V. J. Kadžys iš Vilniaus miesto savivaldybės buvo gavęs leidimą į pensininkų mitingą suburti iki 300 žmonių grupę, tačiau nuo Kudirkos aikštės Seimo link pajudėjo apie 100 vyresniojo amžiaus asmenų, nešinų vieninteliu Lietuvos pensininkų partijos plakatu. Mitinguotojus saugojo būrelis policininkų.
 
Nuotr. Šakiečiai iš mitingo grįžo nusiminę ir pikti, nes dėl pensijų atstatymo ir padidinimo nebuvo pasakyta nieko tokio, kas juos galėtų pradžiuginti.
 
Į mitingą buvo atvykusi Seimo pirmininkė L. Graužinienė. Mitingo dalyviai jos klausė, kada gi bus atstatytos pensijos, tačiau pirmininkė atsakė, jog tam nėra lėšų. Tuomet pagyvenę žmonės pasiūlė vieną mėnesį seimo nariams nemokėti atlyginimų ir bent kiek kompensuoti pensininkams nuostolius, tačiau seimo pirmininkė atsakė, jog tų pinigų nepakaktų.

Mitingo dalyviai skundėsi mažomis pensijomis, esą jie šiuos pinigus užsidirbo, o dabar niekas jų neatiduoda. Vienas vyriškis guodėsi, jog jam kol kas negrąžinti 16 tūkst. litų.

Pensininkų partijos Šakių skyriaus valdybos narė Elena Antanavičienė teigė, kad Šakiečiai iš mitingo grįžo visai nepakiliomis nuotaikomis, kadangi mitinge nebuvo pasakyta nieko konkretaus, kas juos pradžiugintų. Mitinge kalbėjo ir dėl pensijų atstatymo ir padidinimo savo nuomonę išreiškė ir Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkė Onutė Valaitienė ir partijos narė Zita Ilgūnaitienė.

Sunkmečiu nurėžtos pensijos bus pradedamos kompensuoti šių metų lapkritį. Šis procesas tęsis daugiau kaip dvejus metus - per pusę milijono pensininkų paskutiniųjų kompensacijų sulauks 2016 metų gruodį.

Nuo kitų metų liepos taip pat planuojama didinti bazinę pensiją, dėl ko vidutinė reali senatvės pensija didės 16-17 litų.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.