Pakvietė bendrystei su artimaisiais

kukarske paroda
Nuotr. Fotografijų parodoje –13-os globos namuose gyvenančių moterų portretai, kurie pranoko ne tik pačių dalyvių, bet ir jų artimųjų lūkesčius.


Praėjusį penktadienį Kukarskės globos namuose surengta Šeimos diena, kurios metu skambėjo muzikos garsai, o globos namų gyventojai laiką leido su juos aplankyti atvykusiais artimaisiais.
 
Šiuo metu Kukarskės globos namuose gyvena 45 gyventojai, kurie šioje globos įstaigoje atsidūrė dėl skirtingų likimo vingių, tačiau yra kaip viena didelė šeima. Vienus artimieji lanko dažniau, kitus rečiau, tačiau jie čia laukiami ne tik ypatingomis progomis.

Būtent šeima visus vadino ir įstaigos direktorė Asta Pranaitienė, atkreipusi dėmesį ir į tai, kokioje gražioje vietoje yra Kukarskės globos namai.

„Sako, kad žemėje Rojaus nėra. Žemėje Rojus yra, jis – Kukarskės globos namuose. Tai Edeno sodai, nes tokios gražios vietos ir tokios puikios bendruomenės aš iki šiol nebuvau pažinusi“, – susirinkusius sveikino A. Pranaitienė, sakiusi, kad, kaip ir kiekvienoje šeimoje, čia būna ir liūdesio, ir išgyvenimų, bet taip pat čia galima rasti ramybę bei poilsį.

Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis pasidžiaugė idėja rengti Šeimos dieną ir linkėjo kuo dažniau atsigręžti į tėvus, rasti jiems laiko.

Sveikinimo žodžius susirinkusiems skyrė ir dar vienas globos namų bičiulis, Kaimelio parapijos klebonas Zenonas Stepanauskas. Jis priminė, kad Šventajame Rašte didžiausia vertybė yra ne kunigystė, ne vienuolystė, bet šeima, būtent ją dvasininkas ir linkėjo saugoti.

Dar vienas gražus šventės akcentas – fotografijų paroda „Moterys“, kurioje eksponuojama 13-os globos namų moterų portretai. Nors paroda skirta Motinos dienai, bet oficialus jos atidarymas surengtas Šeimos dienos metu. Kaip sakė įstaigos direktorė A. Pranaitienė bei užimtumo specialistė Raminta Žebrauskienė, mintis surengti fotosesiją kilo norint pamaloninti įstaigos moteris, praskaidrinti jų kasdienybę ir parodyti, kad senatvė gali būti graži. Tiesa, prieš fotografių Agnietės Petrikaitienės ir Rūtos Jašinskaitės-Bakšienės objektyvą stojosi ne visos, tik 13 norinčių, tačiau šiai avantiūrai pasiryžusios nesigailėjo. Nuotraukose – pasitempusios, susišukavusios, pasipuošusios ir pasidažiusios moterys. Idėjos iniciatorės pasakojo, kad kai kam tai buvo išties iššūkis, sunkiai sekėsi sutelkti dėmesį, žiūrėti į fotoobjektyvą, tačiau rezultatai pranoko ne tik pačių moterų lūkesčius, bet aikčioti privertė ir artimuosius.

„Nemaniau, kad bus taip gerai. Esu apstulbusi“, – nuostabos, žiūrėdama į mamos fotografiją, neslėpė viena šakietė.

Be to, fotosesijos dalyvės pateikė ir palinkėjimus šiuolaikinėms moterims – sveikatos, laimės ištvermės, darnos. Ne viena moteris linkėjo saugoti šeimą, nes gyvenimas laimingas tik tada, kai laiminga šeima.

Beje, ateityje planuojama surengti ir fotosesiją vyrams. Apskritai tai ne pirmoji fotografijų paroda Kukarskės globos namuose, nes anksčiau įprastą globos namų gyvenimą, o vėliau gyventojus ir su dvariškais drabužiais yra fiksavusi Monika Būblaitytė.

Muzikos garsus šeimos dieną dovanojo Jurbarko bardai, Šakių kultūros centro muzikos grupė „Repriza“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.