„Verpstė“ tęsia savo tradicijas

verpsteBirželio 2 dieną Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos kiemelyje vyko tradicinė, jau 11 – oji, etnografinė šventė, šiais metais skirta tik mokyklos bendruomenei. Joje dalyvavo septynios 6 – 9 klasių komandos, kurios pasirinktą lietuvių liaudies dainą kuo šmaikščiau turėjo interpretuoti scenoje.

Nuotr. Jaunatviškas entuziazmas trykšte tryško scenoje, kojos pačios kilnojosi, bežiūrint į šokančias moksleives.

Nors praėjusiais metais buvo manoma, kad jubiliejinė, dešimtoji „Verpstės“ šventė dėl Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotos mokyklų reformos turėjo būti paskutinė, tačiau Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ir šios gražios šventės organizatorė Alina Staniulienė džiaugiasi, kad gražios tradicijos dar tęsis ne vienerius metus. Pasak jos, šiemet didžiausias dėmesys skiriamas lietuvių liaudies dainai ir jos interpretacijai scenoje.  

Iš tiesų, visos klasės pasirodė labai šauniai ir išradingai, užkrėsdamos susirinkusiuosius juoku ir gera nuotaika. Jaunatviškas entuziazmas trykšte tryško scenoje: tai Jonelis žmonos ieškojo, tai takelis vinguriavo, kur susitiko šiuolaikinė mergelė ir šiuolaikinis bernelis, tai uzboną molinį lyg tyčia, lyg netyčia sudaužė... Kojos pačios kilnojosi. Ne tik patys  šoko, bet ir savo mokytojus, ir garbius svečius iš rajono savivaldybės šokino. Nors pasirodymai buvo vienas už kitą geresni ir sunku buvo išrinkti pačią originaliausią dainos interpretaciją – ši garbė atiteko devintokams už lietuvių liaudies dainą „Buvo gera gaspadinė“.
 
Kiekviena klasė buvo apdovanota tradicinėmis prieverpstėmis, kurias iš medžio pagamino ir išdrožinėjo mokyklos technologijų būrelio vaikinai, vadovaujami mokytojo Stasio Vyšniausko, ir saldžiais skruzdėlynais. Rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė visiems moksleiviams ir mokytojams pasiūlė dienos kaitrą numalšinti ledais, o mokyklos valgyklos darbuotojos šventės dalyvius vaišino kepta duona ir namine gira. Po renginio visi galėjo ne tik atsigaivinti, bet ir pasistiprinti šaltibarčiais su karštomis šutbulvėmis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.