Marijampolės regiono plėtros taryba posėdžiavo Šakiuose

Liepos 24 d. Šakių rajono savivaldybėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis. Posėdyje dalyvavo LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius, LR vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas bei Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius Arūnas Plikšnys.
 
Pirmiausiai posėdyje buvo svarstoma su Europos Sąjungos investicijų planavimu susijusių dokumentų rengimo, keitimo ir derinimo eiga. Posėdyje buvo pristatyti Marijampolės regiono integruotos teritorijų vystymo programos 2014-2020 m. derinimo tarp LR vidaus reikalų ministerijos ir atskirų šakinių ministerijų rezultatai. Pagal šią programą 2014–2020 m. laikotarpiu numatoma įgyvendinti projektus vandens tiekimo ir nuotekų, bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros gerinimo, švietimo paslaugų tobulinimo ir kitose srityse.

Vėliau buvo aptariamas dar vienas svarbus dokumentas – Marijampolės regiono plėtros planas 2014–2020 metams. Vadovaujantis pakeistos metodikos nuostatomis, Marijampolės regiono plėtros planą reikia koreguoti. Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyriaus vedėjas Evaldas Ulevičius pristatė pakeistos metodikos reikalavimus, būtinus atlikti pakeitimus pačiame dokumente, skyriaus atliktus parengiamuosius darbus. Buvo nutarta parengti Marijampolės regiono plėtros plano 2014–2020 metams atnaujintą redakciją pagal pakeistos metodikos reikalavimus.

Posėdyje taip pat aptartas tarybos sprendimo projektas dėl Žemės ūkio ministerijos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas“ veiklos sričių „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ bei „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ projektų specialiųjų atrankos kriterijų nustatymo. Tarybos nariai išskyrė specialiuosius kriterijus, susijusius su projekto atitikimu vietos bei regiono plėtros planavimo dokumentams, kurie bus teikiami vadovaujančiajai institucijai derinti bei tvirtinti.

Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje dalyvavo audiovizualinio projekto „Sūduvos krašto jaunimo brandos apeigos“ atstovai. Jie pristatė savo iniciatyvą – kuriamą Sūduvos krašto apeigų rekonstrukciją, kuri savo forma bei apimtimi yra unikali Europos mastu. Šio projekto autoriai į Tarybos narius kreipėsi visokeriopos paramos: finansinės, žmogiškosios, tikslinių kontaktų, kadangi kuriamas produktas, skirtas šio regiono nematerialiajam kultūros paveldui išsaugoti bei pristatyti.

Taryba, atsakydama į LR finansų ministerijos kreipimąsi, posėdžio metu priėmė sprendimą dėl narių į 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos stebėsenos bei valdymo komitetus delegavimo. Buvo nutarta teikti Tarybos pirmininko Meto Ražinsko kandidatūrą atstovu į 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos į stebėsenos komitetą ir pagrindiniu nariu – į valdymo komitetą, o pakaitiniu nariu į valdymo komitetą – Tarybos pirmininko pavaduotojo Tautvydo Šukio kandidatūrą.

Mūsų regiono plėtros taryba taip pat aptarė ir 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonės „Miestų kompleksinė plėtra“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektą. Pagal šią priemonę numatoma kompleksiškai spręsti tikslinių teritorijų problemas, atnaujinant viešąsias erdves, visuomeninės paskirties pastatus ir kitaip gerinant infrastruktūrą, skirtą tikslinės teritorijos bendruomenei.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.