Diskutavo su pabėgėliais susijusiais klausimais

Rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis ir Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Pilypaitytė gruodžio 7 d. dalyvavo konferencijoje „Pabėgėliai Lietuvoje – integracijos patirtis ir perspektyvos“.

Konferencijoje aptartos pabėgėlių integracijos proceso Lietuvoje teisinės ir praktinės problemos bei jų priežastys, pristatyta Europos Sąjungos šalių geroji praktika, buvo diskutuojama Lietuvai aktualiais pabėgėlių integracijos sistemos klausimais. Pasisakymai ir diskusijos vyko dviejose paralelinėse darbo grupėse: prieglobstį Lietuvoje gavusių asmenų apgyvendinimas, jų adaptacijos organizavimas, perkėlimas į savivaldybę (pasirengimas integracijai) bei švietimo ir užimtumo organizavimas, sveikatos apsaugos organizavimas, socialinės paramos teikimas.
 
Konferencijos metu buvo pateiktos bendros išvados ir rekomendacijos: pabėgėlių integracijos sprendimų suderinamumas su vietos gyventojų poreikiais, nacionalinė integracijos strategija, veiksmų planas ir veiksmingumo rodikliai, integracijos politikos priemonių lankstumas, pabėgėlių atstovų įtraukimas į integracijos sprendimų tobulinimą, lietuvių kalbos mokymasis, išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimas, apgyvendinimas savivaldybėse, būtinos paslaugos bei socialinės paramos dydžiai ir sveikatos bei socialinių paslaugų prieinamumas.

Konferenciją rengė Seimo žmogaus teisių komitetas, Vyriausybės kanceliarija, Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos institutas ir Žmogaus teisių laboratorija, Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.