Moksleiviai ištiesė pagalbos ranką

istiesk pagalbos ranka
Nuotr. Punkte „Komanda“ dalyviai, suvieniję jėgas, vieną drąsiausią komandos narį turėjo įleisti į šachtą su vandeniu, iš ten jam reikėjo ištraukti kamuoliuką.

Gegužės 24 d. Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuojamos jau trečiosios „Ištiesk pagalbos ranką“ varžybos. Jadagoniuose, Pagonijos pramogų parke, sveikatos ir saugos tema vykusiose varžybose šiais metais dalyvavo dvylika komandų.
Pirmiausiai atvykusios komandos pademonstravo paruoštus namų darbus – prisistatymus ir šūkius. Po kūrybingų prisistatymų startavo varžybos.

8–9 kl. moksleiviai tarpusavyje išbandė ne tik ištvermę, bet ir žinias sveikatos ir saugos klausimais. Varžybų dalyviai miške su žemėlapiu turėjo aplankyti 10 punktų, kuriuose atliko įvairias užduotis. Pirmajame punkte, kuris buvo pavadintas „Visuomenės sveikata“, komandos demonstravo gaivinimą ir iškylai miške rinkosi sveikatai palankius ir nepalankius maisto produktus.

Punkte „Sportas“ šiemet užduotis buvo reikalaujanti daug jėgos, ištvermės ir komandinio darbo. Komandos nariai atliko pratimą „lenta“ – sudarė eilę, o paskutinis komandos narys turėjo kuo greičiau per visus peršokti. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos punkte komandos turėjo paruošti ugnies gesinimo žarną gaisro atvejui ir pasitikrinti žinias atsakinėdami į ugniagesių užduodamus klausimus. Punkte „Komanda“ dalyviai, suvieniję jėgas, vieną drąsiausią komandos narį turėjo įleisti į šachtą su vandeniu, iš ten jam reikėjo ištraukti kamuoliuką, po to komandos draugai su virve padėjo jam iš šachtos išlipti. „Lapių medžioklėje“ radijo lokatoriais buvo ieškoma paslėptų prietaisų, o punkte „Alpinizmas“ komandos rungtyniavo, kas greičiau persikels per pelkę. Miške varžybų dalyviai ieškojo ir „Policijos“ punkto, kuriame jiems teko atsakinėti į klausimus apie policijos darbą bei įstatymus. Greitosios medicinos stotyje dalyviai ne tik imobilizavo sužeistuosius, bet ir gelbėjo užspringusius. Šiemet vėl atsirado punktas „Turizmas“. Šešupės euroregiono turizmo ir informacijos centro darbuotojos patikrino dalyvių žinias apie lankytinus rajono objektus ir gebėjimą naudotis žemėlapiu. Punkte „Dviratis“ sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ prezidentas Mindaugas Balčiūnas kartu su savanorių komanda dalyviams davė užduotį paruošti dviračius ir jų vairuotojus važiavimui tamsiuoju paros metu.

Kol buvo skaičiuojami rezultatai ir aiškinamasi, kas nugalėjo, dalyviai ir svečiai vaišinosi koše. Pasistiprinę ir atgavę jėgas, dalyviai dėvėdami girtumo akinius galėjo išmėginti save baudų metimo rungtyje bei dalyvauti Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinio centro organizuojamoje viktorinoje.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo ir antrus metus varžybų prizininkais tapo Lekėčių mokyklos komanda, antroji vieta atiteko Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos komandai, o trečioji – Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro komandai.

„Draugo“ inf.

ESminis talentas 2

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu maudytis rajono vandens telkiniuose?

klausimelis 07 15Jovita iš Žeimio:

Nemėgstu kažkokių dirbtinių tvenkinių, netgi Nemuno. Todėl ilsėtis važiuojam dažniausiai į Palangą, Šventąją. Sodyboje neturim išsikasę jokio vandens telkinio dėl vaikų saugumo. Informacijos, ar saugu rajono vandens telkiniuose maudytis, užtenka. Skaičiau, kad ir Šakių ežere nebuvo galima maudytis. 

klausimelis 07 15 2

Vytautas iš Panovių:

Dažniausiai maudausi Šešupėje. Tik šiemet dar nesimaudžiau, upė šalta. Čia visai neblogai yra įrengta poilsio infrastruktūra. Yra pliažiukas, lieptas, persirengimo kabinos. Mažai pas mus apskritai vandens telkinių. Norėtųsi turėti ir saugių maudyklų. Kad būtų ir gelbėtojas. Anksčiau maudydavomės ir Ritinių ežere. Maudytis važiuojam daugiausiai prie Vištyčio ežero. Čia poilsiui vietos tikrai gerai sutvarkytos.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.