Gėlių pirkimas piktina kaimiškųjų seniūnijų vadovus

gelesGiedrė PLEČKAITYTĖ
 
Pavėlavęs pavasaris šiemet pakoregavo rajonų miestų, miestelių puošybą gėlėmis. Tik šiomis dienomis vykdytas viešas gėlių pirkimas kiek papiktino kaimiškųjų seniūnijų seniūnus, kasmet gėlių daigus turinčius įsigyti ir iš taip vargano biudžeto, kai tuo tarpu rajono miestų puošimui skiriamos papildomos lėšos.  
 
Nuotr. Kaimiškųjų seniūnijų seniūnus papiktino nusistovėjusi tvarka, kai papildomas finansavimas gėlių įsigijimui skiriamas tik rajono miestams.
 
Išdalintos lėšos
 
Jau tapo įprasta, kad šiltuoju metų laikotarpiu rajono miestų ir miestelių viešosios erdvės paprastai išpuošiamos vienmetėmis gėlėmis. Kaip informavo savivaldybės ūkio skyriaus vyr. specialistė Asta Cikanienė, Šakių, Kudirkos Naumiesčio ir Gelgaudiškio miestų pagrindinių gatvių ir aikščių apželdinimui šiemet skirta 10 tūkst. litų.  Pinigai paskirstyti pagal seniūnų reikmes, o iki poreikių dar toli gražu.

Kad Šakių miestas kiekvieną vasarą būtų išties gražus, pasak specialistės, reikėtų investuoti apie 50 tūkst. litų. Žinoma, perkant daugiametes gėles, ateityje būtų galima sutaupyti. Dabar rajono centrui iš viso skiriama apie 4 tūkst.litų. Pasak Šakių seniūno Alfonso Jako, būtų neblogai, jeigu pinigų skirtų kur kas daugiau. Nepaisant to, seniūnas žada, kad miestas gėlėmis bus puošiamas jau greitu metu, šiemet numatyti tam tikri pakeitimai. Mažiausiai pinigų šiemet skirta Gelgaudiškiui.  

Papiktino seniūnus

Kalba apie kasmet papildomai skiriamas lėšas gėlių įsigijimui minėtoms seniūnijoms papiktino daugelio rajono kaimiškųjų seniūnijų vadovus. Seniūnų susirinkime viešai iškelta mintis, ar neitų kiekvienai seniūnijai skirti nors po 500 litų. Pasak savivaldybės direktoriaus pavaduotojo A. Damijonaičio, reikia teikti pasiūlymą kiekvienai seniūnijai po kažkiek pinigų skirti gėlių įsigijimui. „Na iš kur jie gali pirkti gėles?“, - kėlė klausimą A. Damijonaitis. „Duokite seniūnijoms po 500 litų ir mes padarysime patys“, - tikino seniūnai.

„Ir vietos gyventojai, ir svečiai nori matyti gražias seniūnijas. Kaip tai padaryti – tai jau seniūnų rūpestis“, - pridūrė Kriūkų seniūnė Onutė Rakauskienė. Kaimiškųjų seniūnijų seniūnai miestelių puošimu turi pasirūpinti iš aplinkosaugai numatytų lėšų, kurios paprastai skiriamos žolės pjovimui, priemonių pirkimui.

Kaip pasakojo Kriūkų seniūnė, vien tik miestelio herbo paminklui apsodinti reikia kiek daugiau nei šimto daigelių, o kur dar kiti svarbesni gyvenvietės objektai, reikalaujantys ypatingesnio dėmesio. „Būna taip, kad randi viską išrautą, o už chuliganizmą niekas neatsako,“ - tikino seniūnė, pridurdama, jog norint, kad miestelis tikrai gražiai atrodytų, užtektų 500 litų investicijų. Dabar iš esamos padėties seniūnijos priverstos suktis visokiais būdais. „Jeigu norima truputį kažko gražiau, reikia pasukti galvą. Todėl dažnai tenka ir patiems prisidaiginti gėlių“, - teigė seniūnė.    

Dalintis nėra prasmės

„Manau, 10 tūkst. litų gėlėms – tai labai maži pinigai. Dėl tos priežasties beprasmiška pirkti kelias gėles. Lėšos miestams išdalintos su mintimi, kad seniūnijos bandytų jas pirkti patys iš aplinkosaugos lėšų“, - teigė A. Cikanienė. Anot jos, faktiškai vieno pirkimo padaryti neįmanoma, mat šią sumą padalinus visoms seniūnijoms neitų nieko gero nupirkti, nes šiemet pačių pigiausių gėlių daigelis kainuoja po 1,2 lito. „Tada gausis taip, kad tie patys pinigai iš aplinkosaugos biudžeto sugrįžtų į bendrą krūvą ir būtų perkama bendrai, - sakė A. Cikanienė. - Seniūnų niurzgėjimas suprantamas. Jie mus spaudžia ir nori gauti daugiau pinigų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.