Kaip savarankiškai patikrinti važiuoklę prieš techninę apžiūrą?

Originalios važiuoklės detalės kartais tarnauja net daugiau nei 100 tūkst. kilometrų, tačiau, joms susidėvėjus, vairuotojai dažniausiai vietoje brangių originalių detalių renkasi pigius pakaitalus, kurie tarnauja keletą kartų trumpiau. Kadangi važiuoklė susideda iš daugybės nuolat besidėvinčių elementų, jos gedimai techninės apžiūros metus yra labai dažni.

Svarbu artėjant techninei apžiūrai nuodugniai patikrinti įvairius automobilio mazgus bei važiuoklę. Tokią patikrą gali atlikti daugelis autoservisų, o jeigu norite tai pabandyti patys – mes jums padėsime.
 
Įsitikinkite, kad automobilis nenuriedės

Pirmiausiai įsitikinkite, kad automobilis yra saugiai pastatytas – įjunkite stovėjimo stabdį ir pavarą. Jeigu patikrai naudosite paprastą domkratą, tai vertėtų už ratų uždėti kalades, kad automobilis tikrai nenuriedėtų.

Kai automobilio vienas šonas arba kampas yra pakeliamas, netinkamai pastatytas automobilis gali šiek tiek pariedėti ir ne tik sugadinti domkratą, bet ir sužeisti jus, todėl pasirūpinkite, kad automobilis stovėtų vietoje.

Pakelkite automobilio ratą

Jeigu naudojate įprastą, hidraulinį, ar netgi pneumatinį domkratą, teks kilnoti visus keturis automobilio kampus po vieną. Net jeigu ir turite prieigą prie remonto duobės, daugelį važiuoklės detalių patikrinti galima tik kilstelėjus ratą nuo žemės.

Prieš keldami automobilį įsitikinkite, kad tam naudojate tinkamą vietą – kėlimo taškai yra sutvirtinti ir randasi šalia ratų.

Pajudinkite ratą keliomis kryptimis

Pakėlę ratą suimkite jį iš šonų ir pajudinkite pirmyn ir atgal. Po to taip pat padarykite suėmę ratą viršuje bei apačioje. Jeigu jaučiamas laisvumas judinant suėmus už šonų – greičiausiai susidėvėjęs vairo traukės antgalis arba šarnyras. Jeigu laisvumą jaučiate suėmę ratą viršuje ir apačioje – greičiausiai susidėvėjęs yra šarnyras. Naujus šarnyrus savo automobiliui galite įsigyti čia.

Visada būkite atsargūs ir naudokite tinkamus įrankius. Jeigu nesate tikri dėl tam tikrų darbų, geriau patikrą patikėkite autoserviso specialistams.

Užs.Nr.d-0254

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.