Silpnėjantis regėjimas – nuotolinio mokymosi padarinys?

zvilgsnis
Gydytoja-oftalmologė Gitana Bacevičienė sako, kad daugėja prastai matančių vaikų ir ragina vizitų pas specialistus neatidėlioti. D. Pavalkio nuotr.

Raminta Majauskaitė

Pandemijos metu moksleiviai yra priversti dirbti iš namų. Jiems tenka dalyvauti nuotolinėse pamokose, atlikti namų darbus kompiuteriu. Be to, laisvalaikiu dažniausias susisiekimo su bendraamžiais būdas – mobilusis telefonas. Viso to šalutinis poveikis – regėjimo sutrikimai.

„Jaunuolių nuotolinis mokymasis padarė neigiamą įtaką jų akių sveikatai – daugėja prastai matančių vaikų, – teigia optikos „Žvilgsnis“ gydytoja-oftalmologė Gitana Bacevičienė, – džiugu tik tai, kad moksleiviai dėl pagalbos dažniausiai kreipiasi laiku, nes akių jautrumas, perštėjimas, traiškanojimas ar skausmas trikdo jų darbą.“

Pasak G. Bacevičienės, tėvai labiau turėtų atkreipti dėmesį į vaikų savijautą, ypač mažamečių, kuriems sunku patiems atpažinti pirmuosius pablogėjimo požymius – tokius kaip paraudusios akys, dažnas mirksėjimas, akių trynimas. Jei vaikas lenkiasi arčiau kompiuterio ekrano, sąsiuvinio lapo arba skundžiasi galvos skausmu, kurio prieš tai nejautė, vertėtų sunerimti.

„Naudingos tiek vaikams, tiek suaugusiems galėtų būti įvairios akių mankštos, pavyzdžiui, judinti akis į visas puses, turint laisvą minutėlę ramiai pažiūrėti pro langą, pastebėti tolumoje esančius objektus ar delnus patrynus šiltus juos palaikyti ant užmerktų akių. Be to, svarbiausia yra intensyviai dirbant prie kompiuterio ekrano daryti nedideles pertraukėles ir kuo daugiau laisvo laiko praleisti gryname ore“, – rekomenduoja G. Bacevičienė.

D. Zaleskienės ambulatorijos vadovė, šeimos gydytoja Vilma Kazakauskienė įspėja, kad per karantiną akių nuovargis paūmėjo ne tik vaikams, bet visų amžiaus grupių žmonėms, tad ragina nedelsti ir, tik pastebėjus simptomus ar diskomfortą, iškart apsilankyti pas gydytoją.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar planuojate dalyvauti Prezidento rinkimuose?

klausimelis 05 10Diana iš Panovių:

Būtinai. Visada stengiuosi balsuoti rinkimų dieną, o ne iš anksto. Kai buvo maži vaikai, vesdavomės kartu, kad ugdytume patriotiškumą ir parodytume pavyzdį, jog balsuoti yra privaloma. Dėl kandidato esu apsisprendusi, tačiau, manau, kad antro turo reikės. Kiek sunkiau su referendumu – turėtų balsuoti 51 proc., kad jis būtų laikomas įvykusiu. 

klausimelis 05 10 2

Rimantas iš Plokščių:

Jau balsavau. Reikia balsuoti. Čia yra kiekvieno pareiga. Balsavimas turėtų būti privalomas. Tada nereikėtų verkti, kad ne tą kandidatą išrinko. Kadangi sekmadienį išvažiuosiu, ėjau balsuoti iš anksto. Apsispręsti sunku nebuvo. Rinktis tikrai yra iš ko, pretendentų turim daugiau nei Amerikoje. Vieni galvoja, ką daro, kiti – šiaip ateina, dėl vaizdo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.