Kudirkos Naumiestis skambėjo nuo dainų

Praėjusią savaitę Kudirkos Naumiestyje vyko du renginiai, kurie sukvietė ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Kiekvienais metais moksleiviai, mokytojai ir mokyklų vadovai iš Marijampolės apskrities susirenka vienoje iš apskrities gimnazijų į tradicinę šventę. Šiemet renginį „Dideliam būry draugų“ organizavo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos bendruomenė.
 
Svečiai iš Šakių „Žiburio“, Lukšių Vinco Grybo, Marijampolės Rygiškių Jono, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus ir kitų gimnazijų susipažino su Kudirkos Naumiesčio gimnazija, lankėsi miestelio pasienio užkardoje, taip pat dalyvavo ekskursijoje po Kudirkos Naumiestį.

Be kita ko, moksleiviai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, vieni tapė, kiti mokėsi šokti lietuvių liaudies šokį „Linksmapolkę“ ir linijinius šokius. Vėliau visų gimnazijų moksleiviai, nešini savo gimnazijų vėliavomis, dalyvavo eitynėse prie Vinco Kudirkos paminklo. Surengtą šventę vainikavo bendras gimnazijų koncertas kultūros centre. Beje, šventės organizavimo estafetė perduota Lukšių Vinco Grybo gimnazijai ir jos direktorei Nijolei Šapolienei.

Gegužės 8 d. vyko dar vienas renginys – vokalinių ansamblių šventė „Pavasario gaida“, kurioje dalyvavo vienuolika kolektyvų iš Šakių, Jurbarko, Vilkaviškio, Kalvarijos. Kolektyvai atliko po tris kūrinius. Kiekvienam kolektyvui renginio organizatoriai paskyrė po tam tikrą titulą. Šakių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“ pakrikštytas profesionaliausiu, Kudirkos Naumiesčio kultūros centro vokalinis ansamblis „Komplimentas“ – avangardiškiausiu, Šakių kultūros centro vyrų ansamblis „Akordas“ – vyriškiausiu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.