Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje buvo vykdomas nacionalinis moksleivių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Tarp geriausių – ir Griškabūdžio gimnazistės darbas.
Nuotr. Agnės Simanavičiūtės (kairėje) tiriamasis darbas buvo įvertintas už šiuolaikišką bei kūrybišką požiūrį į savo miestelio ir Lietuvos istoriją.
Net šimtas komandų iš visos Lietuvos mokyklų ir gimnazijų dalyvavo Vilniaus universiteto istorijos fakulteto, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos organizuojamame projekte. Dalyviai, tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, buvo skatinami pažinti sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius ir įkvepiančius Lietuvos laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.
Geriausius kūrybinius-tiriamuosius darbus atrinko kompetentinga organizatorių komisija. Tarp dešimties geriausių pateko Griškabūdžio gimnazijos moksleivės Agnės Simanavičiūtės (mokytoja Virginija Puskunigienė) tiriamasis darbas. Gimnazistės konkursui pateiktas pristatymas „Istorija – gyva mūsų širdyse“ buvo įvertintas už šiuolaikišką bei kūrybišką požiūrį į savo miestelio ir Lietuvos istoriją. Vienas iš prizų, laukęs ne tik nugalėtojų, bet ir jų draugų, kuriems taip pat buvo suteikta proga apsilankyti sostinėje, buvo balandžio 15-ąją organizuojami teminiai užsiėmimai.
Griškabūdžio gimnazijos gimnazistai kartu su savo istorijos mokytojomis V. Puskunigiene ir Aušrele Grigiene buvo pakviesti į Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą, į ką tik duris atvėrusį Valstybės pažinimo centrą Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną.
Vilniaus universitete dalyviai klausėsi trijų paskaitų, kurias vedė dr. Norbertas Černiauskas, dokt. Kęstutis Kilinskas ir dr. Inga Zakšauskienė. Moksleiviai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomene, jos ginkluote bei XIV a. elitinio Lietuvos kario šarvuote bei ginkluote. Užsiėmimus vainikavo komandų apdovanojimai.
„Draugo“ inf.