Tarp dešimties geriausių – Griškabūdžio gimnazistė

praeities stiprybeŠiais metais pirmą kartą Lietuvoje buvo vykdomas nacionalinis moksleivių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Tarp geriausių – ir Griškabūdžio gimnazistės darbas.

Nuotr. Agnės Simanavičiūtės (kairėje) tiriamasis darbas buvo įvertintas už šiuolaikišką bei kūrybišką požiūrį į savo miestelio ir Lietuvos istoriją.

Net šimtas komandų iš visos Lietuvos mokyklų ir gimnazijų dalyvavo Vilniaus universiteto istorijos fakulteto, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos organizuojamame projekte. Dalyviai, tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, buvo skatinami pažinti sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius ir įkvepiančius Lietuvos laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.
 
Geriausius kūrybinius-tiriamuosius darbus atrinko kompetentinga organizatorių komisija. Tarp dešimties geriausių pateko Griškabūdžio gimnazijos moksleivės Agnės Simanavičiūtės (mokytoja Virginija Puskunigienė) tiriamasis darbas. Gimnazistės konkursui pateiktas pristatymas „Istorija – gyva mūsų širdyse“ buvo įvertintas už šiuolaikišką bei kūrybišką požiūrį į savo miestelio ir Lietuvos istoriją. Vienas iš prizų, laukęs ne tik nugalėtojų, bet ir jų draugų, kuriems taip pat buvo suteikta proga apsilankyti sostinėje, buvo balandžio 15-ąją organizuojami teminiai užsiėmimai.

Griškabūdžio gimnazijos gimnazistai kartu su savo istorijos mokytojomis V. Puskunigiene ir Aušrele Grigiene buvo pakviesti į Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą, į ką tik duris atvėrusį Valstybės pažinimo centrą Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną.

Vilniaus universitete dalyviai klausėsi trijų paskaitų, kurias vedė dr. Norbertas Černiauskas, dokt. Kęstutis Kilinskas ir dr. Inga Zakšauskienė. Moksleiviai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomene, jos ginkluote bei XIV a. elitinio Lietuvos kario šarvuote bei ginkluote. Užsiėmimus vainikavo komandų apdovanojimai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar laukiate dviračių tako Šakiai–Lukšiai atidarymo?

klausimelis 06 13 2Rima iš Šakių:

Mano nuomone, takas labai reikalingas, nes dviračių takų rajone praktiškai nėra. Važiuojant keliu yra labai nesaugu. Aš pati, turėdama laisvo laiko, mielai sėdu ant dviračio. Man tai ne tik puikus būdas fiziškai pajudėti, bet ir atsipalaidavimas po įtemptos darbo dienos, be to, atrandu gražių rajono vietų. Šis dviračių takas paskatintų ir gyventojų aktyvesnį gyvenimo būdą. Mielai važiuosiu ne tik aš, bet ir mano šeimos nariai. Tikiu, kad važiuos ir kiti žmonės, kuriems tai aktualu. 

 

 

klausimelis 06 13

Rima iš Lukšių:

Manau, kad dviračių takas Šakiai–Lukšiai tikrai reikalingas. Prisiminkime skaudžią nelaimę, kai jaunas lukšietis šiame kelyje važiuodamas dviračiu žuvo. Aš pati gal ir nevažinėsiu tuo taku, bet žinau žmonių, kurie laukia, kad tik greičiau takas būtų nutiestas. Gaila, kad dviračių tako nėra Lukšiuose Beržų gatvėje. Automobilių judėjimas čia gana didelis, o dviračiais važiuojančių nemažai, čia labai nesaugu.

 

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.