Ugniagesiai-gelbėtojai mieste surengė prevencines akcijas

ugniagesiu prevencijaPirmadienį didelis sujudimas prie Šakių ežero traukė ir praeivių dėmesį: stovėjo trys ugniagesių-gelbėtojų automobiliai, šurmuliavo šimtai vaikų ir mokytojų.

Nuotr. Šimtai moksleivių ir mokytojų stebėjo narų gelbėtojų imituotą žmogaus skendimo ir jo gelbėjimo operaciją.

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius informavo, kad tą dieną Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai ir 1-osios komandos narai gelbėtojai kartu su kolegomis iš Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Šakių mieste surengė net keletą prevencinių akcijų. Pirmiausia vyko „Varpo“ pagrindinės mokyklos ir „Žiburio“ gimnazijos moksleivių ir jų mokytojų bei administracijos darbuotojų evakuacija. Moksleiviai su klasių auklėtojais buvo evakuoti prie Šakių miesto tvenkinio. Čia susirinkusiems moksleiviams ir mokytojams (iš viso apie 680 dalyvių) Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos narai gelbėtojai surengė teorinius ir praktinius mokymus, kaip saugiai elgtis prie vandens. Pirmiausia narai paaiškino, kad pamačius skęstantį reikia nesutrikti tokioje situacijoje ir skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112.
 
Vėliau narai gelbėtojai imitavo skęstančiojo gelbėjimo operaciją: kaip pasiekti skęstantį, kaip pasirūpinti savo saugumu, nes kovojantis su mirtimi ir apimtas panikos skenduolis yra pavojingas. Paaiškinta, kaip jį pargabenti į krantą, kaip išgelbėjus jį gaivinti.

Kasmet organizuodami akciją „Būk saugus prie vandens“, ugniagesiai-gelbėtojai nori priminti, kad  gyventojai ir moksleiviai turi būti saugūs visą vasarą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.