Skautų sueigoje – per du šimtus dalyvių

skautai luksiai
Nuotr. 250 skautų po savo stogu priėmė Lukšių Vinco Grybo gimnazija.


Tradicinė skautų rudens sueiga „Ne vien retro“, kurioje dalyvavo 250 skautų iš Šilalės, Šilutės, Jurbarko bei Šakių rajono, spalio pabaigoje vyko Lukšiuose. Lukšių „Ąžuolo“ draugovė, kurioje šiuo metu yra per 50 skautų, pasitiko savo draugus ir paruošė puikią dviejų dienų programą: skautai demonstravo kūrybiškumą, pagilino astronomijos žinias, dalyvavo naktiniame žygyje, susipažino su miesteliu ir jo apylinkėmis.
 
Sueiga prasidėjo atidarymo rikiuote Lukšių parke „Siesarties vingis“. Liepsnojant laužui, sueigos komendantas Dominykas Urbštas išklausė visų draugovių raportus ir skanduotes. Geros nuotaikos ir puikaus oro linkėjo ,,Ąžuolo“ draugovės draugininkė Jolita Zokienė. Jau sutemus visa rikiuotė su daina išskubėjo į Lukšių Šv. Juozapo bažnyčią, kurioje buvo aukojamos šv. Mišios už skautus.

Labiausiai laukiamas buvo vakaro laužas, kurio tema ,,Ne vien retro“. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos aktų salėje visos draugovės demonstravo savo talentus. Skautai dainavo, šoko, improvizavo įvairių stilių dainas. Nuobodžiauti neleido kandidatės į patyrusias skautes Liusija Oliškevičiūtė ir Arijana Bagdanavičiūtė.

Tą vakarą dar ilgai skambėjo juokas žiūrint vasaros stovyklos filmą, kuriame užfiksuoti stovykloje patirti įspūdžiai. Vėliau, kol jaunesnieji skautai klausėsi įdomaus astronomijos mokytojo Antano Burkšaičio pasakojimo apie žvaigždes, vyresnieji linksminosi skautiškoje diskotekoje, bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Įkvėpti gryno oro pakvietė skautų žygis naktinėmis Lukšių gatvelėmis.

Antroji sueigos diena prasidėjo radijo laida ir linksma muzika, kuri aidėjo gimnazijos koridoriuose bei klasėse. Radijo laidos vedėjos nuotaikingai pasveikino švenčiančius gimtadienius ir kvietė į rytinę mankštą. Tą dieną oras nelepino, bet visi skautai vadovaujasi šūkiu, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Aplankę Zyplių dvarą ir išklausę dvaro istoriją, visi skautai skubėjo prie didžiulio katilo, kuriame jau virė pietūs. Karšta ir skania sriuba vaišino dviejų skautų tėveliai Vilma ir Giedrius Poškai. Pasistiprinę renginio dalyviai grupelėmis pabiro po Lukšių miestelį, kur jų laukė paskutinė sueigos užduotis – orientacinis žaidimas.

Už įvykusią ir pavykusią sueigą Lukšių ,,Ąžuolo“ skautų draugovė dėkoja visiems prisidėjusiems.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.