Aukuriečius moko žinomi improvizacijos meistrai

improvizacijosPirmąkart Lietuvoje įgyvendinamas naujas projektas „Improvizacijos modelis: mokyklos bendruomenės narių komunikacinių, saviraiškos ir kūrybinių gebėjimų ugdymas“, kurio sumanytojai gerai visoje šalyje žinomi improvizacijos meistrai Andrius Žebrauskas ir Audrius Bružas. Jame dalyvauja dešimt mokyklų iš dešimties skirtingų apskričių. Tarp jų ir Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos bendruomenė.

Nuotr. Aktorius A.Bružas projekte dalyvaujančius moksleivius per improvizacijos meną mokė tolerancijos ir supratimo, pagarbos kitaip mąstantiems ar atrodantiems žmonėms.

Pasak Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos Alinos Staniulienės, projekto metu dvylikai mokytojų ir šešiolikai 9-10 klasių moksleivių bei šešiems jų tėveliams teko puiki galimybė išbandyti unikalų, improvizacijos modeliu paremtą, ugdymo metodą. Šis projektas finansuojamas pagal Lietuvos 2007 – 2013 metų laikotarpio Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą, kuria siekiama, kad jame dalyvaujantys mokytojai improvizacijos pagalba ugdymo procesą padarytų efektyvesnį, patrauktų auditorijos dėmesį bei išlaikytų susidomėjimą, efektyviau perteiktų informaciją. Moksleiviai išmoks suprasti save ir kitus, įgis atsparumo patyčioms, išmoks toleruoti kitaip mąstančius ar atrodančius. Improvizacijos įgūdžiai leis labiau suprasti literatūros, visuomenės mokslo ir net tam tikrų gamtos bei matematikos mokslų aspektus, išmoks jungti žinias veiksme. Mokinių tėvai išsiugdys gebėjimus, reikalingus pilnaverčiam bendravimui su vaikais.
 
Šiuo metu mokykloje vyksta A.Žebrausko ir A.Bružo vedami seminarai, kur mokytojai, moksleiviai ir tėvai bendrauja tarpusavyje, atvirai kalbasi apie savo baimes, liūdesį, pykčius, dalijasi savo patirtimi. Užsiėmimų metu mokomasi bendravimo kultūros, tolerancijos, mokėjimo klausytis ir girdėti, todėl atsiranda supratimas, kad kiekvienas esame kitoks, todėl ir suvokiame pasaulį skirtingai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.