Socialiai remtinoms šeimoms – dūmų signalizatoriai

dumu detektoriaiRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Gruodžio 17 d. Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai kartu su Šakių seniūnijos socialinėmis darbuotojomis penkioms Šakių seniūnijoje gyvenančioms socialiai remtinoms šeimoms įrengė autonominius dūmų signalizatorius.

Nuotr. Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai – vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis ir ugniagesys-gelbėtojas Vytautas Pavalkis (kairėje) penkioms Šakių seniūnijos šeimoms įrengė dūmų signalizatorius.

Šakių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba jau nuo 2011 m. glaudžiai bendradarbiauja su Šakių rajono savivaldybe ir įgyvendina prevencinę akciją „Kūrenkime saugiai“. Šios akcijos tikslas – sumažinti žmonių, žūčių gaisruose, skaičių, didinti saugumą  socialiai remtinų šeimų gyvenamuosiuose būstuose, pirmenybę teikiant mažamečių vaikų turinčioms šeimoms. Iš viso mūsų rajone šiais metais nupirkta 70 autonominių dūmų signalizatorių, vienas dūmų signalizatorius kainavo penkis su viršum euro.

Šakių ir kitoms seniūnijoms teko po penkis minėtus prietaisus. Rajono seniūnijoms priklausančius dūmų signalizatorius Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai įteikė seniūnams. Šie, padedami seniūnijose esančių socialinių darbuotojų arba Priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų, juos socialiai remtinoms šeimoms įrenginėja savo iniciatyva.

Parėjusį ketvirtadienį Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai – vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis ir ugniagesys-gelbėtojas Vytautas Pavalkis, padedant Šakių seniūnijos socialiniams darbuotojams, Šakių seniūnijoje penkioms socialiai remtinoms šeimoms taip pat įrengė dūmų signalizatorius. Dūmų signalizatoriai įrengti Gotlybiškių, Kušlikių, Duobiškių, Išdagų kaimuose bei Šakių mieste. Šios šeimos pasirinktos neatsitiktinai – jose gyvena ne vienas nepilnametis vaikas, namai yra apšildomi kūrenant senas krosnis, kilus gaisrui prie šių namų sunku būtų patekti ugniagesių-gelbėtojų automobiliui.

Vyresnysis inspektorius R. Pavalkis ne tik įrengė minėtose šeimose naujus dūmų signalizatorius, bet ir aiškino instrukciją, kaip juos reikia prižiūrėti. Be to, kiekviename name taip pat patikrino krosnies būklę, aiškino namų šeimininkams, kaip dažnai reikia valyti kaminus, kokiu atstumu nuo krosnies turi būti degūs daiktai. Nors grubių pažeidimų socialiai remtinų šeimų namuose ugniagesiai nerado, tačiau įspėjimų ir pastabų turėjo bene kiekvienai šeimai. Vyresnysis inspektorius patarė kiekvienam namų šeimininkui kasmet prieš pradedant kūrenimo sezoną išsivalyti kaminus, apžiūrėti juos palėpėse, kad aplinkui nebūtų spalių ir kt. degių medžiagų, prie krosnių pusantro metro atstumu nedėti degių daiktų, nedžiauti virš krosnių drabužių, saugoti, kad mažamečiai vaikai nenumestų degių buities daiktų ant įkaitusių viryklių.

Praėjusiais metais mūsų rajone buvo įrengta 50 signalizatorių. Kaip veikia šeimose šie signalizatoriai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams padeda sužiūrėti seniūnijų socialinės darbuotojos. Jos dažniausiai lankosi joms priskirtose šeimose, pastebėjusios kokių signalizatorių defektų, apie tai informuoja ugniagesių komandas. Anot R. Pavalkio, kol kas nėra jokių nusiskundimų iš seniūnijų dėl pernai metų įrengtų dūmų signalizatorių. Juose įmontuotos baterijos turėtų tarnauti trejus metus. Pasak inspektoriaus, džiugu, kad ši prevencinė priemonė mūsų rajone veikia puikiai, nes pernai metais nėra kilęs nė vienas gaisras tuose namuose, kur dūmų signalizatoriai buvo įrengti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.