Balsus pirkusį „valstietį“ teismas pripažino kaltu

zimnickas v3
Panašu, kad gana plačiai nuskambėjusi istorija apie balsų pirkimą antrajame rinkimų ture artėja į finišo tiesiąją – teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą.

Teismas nustatė, kad šakietis Vaidas Zimnickas asmenims trukdė pasinaudoti savo teise rinkti, kai trims piliečiams pasiūlė piniginį atlygį, kad šie antrojo rinkimų turo metu balsuotų už kandidatą į merus Raimondą Januševičių. Ikiteisminio tyrimo bylos medžiagos duomenimis, kiekvienam balsavusiam buvo siūlomas po 10 eurų atlygis, pats V. Zimnickas juos vežė iki rinkimų apylinkės, grįžus į automobilį piliečiams buvo sumokėta sutarta suma, jie parvežti namo. Pagal liudytojų parodymus, automobilyje buvo kalbama, kad balsavimui reikėtų paieškoti ir daugiau žmonių, galinčių pabalsuoti prieš buvusį merą Edgarą Pilypaitį, tai yra už dabar išrinktąjį R. Januševičių. Į viešumą iškilo ir garso įrašai, kuriuose paskambinus V. Zimnickui buvo teiraujamasi, kur pažadėtos „bapkės už Veršius“, esą nebuvo sumokėti sutarti pinigai, nors, pagal liudytojo parodymus, galimai ši aplinkybė buvo sumeluota.

Kaip žinia, rinkimuose V. Zimnickas net buvo išrinktas į savivaldybės tarybą, tačiau po į viešumą iškilusio balsų pirkimo jis mandato atsisakė, suspenduota jo narystė partijoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.

Kaip esame skelbę anksčiau, V. Zimnickas dėl pareikštų įtarimų visiškai prisipažino, teigė, jog pasielgė spontaniškai ir neapgalvotai, esą savo veiksmų su niekuo nederino ir supranta, kad tai pakenkė ne tik jo, bet ir partijos reputacijai.

Marijampolės apylinkės teismas nustatė, kad lengvinanti aplinkybė, jog V. Ziminckas prisipažino dėl nusikalstamos veikos padarymo. Nuspręsta, jog vyras yra kaltas pagal Baudžiamojo kodekso 172 str. 1 dalį (trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise) ir skyrė bausmę – vienerius metus laisvės apribojimo, tačiau ši laisvės apribojimo bausmė sumažinta ir paskirta galutinė aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Be to, V. Zimnickui uždrausta vienerius metus, nors prokuroras siūlė ketverius metus, dalyvauti Prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Taip pat atimta teisė vienerius metus dirbti valstybės tarnyboje ar savivaldybės įstaigose (prokuroras taip pat siūlė ketverių metų terminą).

Tiesa, nors procesinis teismo sprendimas yra paskelbtas viešame teismo posėdyje, jis neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas jau neskundžiamas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.