Atidėjo komandų naikinimo klausimą

ugniagesys_gelbetojas2Nors klausimas dėl trijų ugniagesių gelbėjimo komandų naikinimo buvo įtrauktas į šio mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę, Ūkio komitete šį klausimą nuspręsta atidėti iki kito mėnesio.

Jau esame rašę, kad trijų komandų, esančių Sintautuose, Briedžiuose ir Barzduose, nepavyks išsaugoti. Sprendimas dėl komandų panaikinimo buvo įtrauktas į šio mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę, tačiau visgi nuspręsta neskubėti ir palaukti dar mėnesį. Šis sprendimas priimtas Ūkio komiteto posėdžio metu. Komiteto narys Kęstutis Gudelevičius kėlė klausimą, kodėl Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba taip skuba. „Vyriausybė dar nėra patvirtinusi, o Marijampolė puola naikinti, pertvarkyti. Ar pastebėjote, kad viskas remiasi tik raštais. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba rugpjūčio 4 dieną pateikė raštą Vidaus reikalų ministerijai. Ministerija rugpjūčio 16 dieną pateikė įstatymo projektą, kuris iki šiol nėra patvirtintas ir kas įdomiausia, kad po trijų dienų Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba jau pateikia raštą dėl ugniagesių gelbėtojų komandų pertvarkymo. Įsivaizduokite,  Vyriausybėje raštas nėra patvirtintas, o Marijampolė jau puola naikinti komandas. Tai kaip galima paaiškinti tokį dalyką?“ – susirinkusiųjų Ūkio komitete teiravosi K. Gudelevičius.

Meras patikino, kad nesvarbu, ar remiamasi raštais, ar patvirtintais įstatymais, aišku tai, kad pinigų, jog komandos išliktų, vis vien skirta nebus. Be to, neseniai raštu jis kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vidaus tarnybos generolą Remigijų Baniulį su siūlymu atidėti ugniagesių komandų tinklo optimizavimą iki Savanorių ugniagesių veiklos įstatymo priėmimo, tačiau kol kas jokio atsakymo negavo. Ir kaip meras išsireiškė, neaišku, ar gaus. Esmė ta, kad komandų naikinimas yra neišvengiamas, tačiau visgi nuspręsta neskubėti ir dar palaukti, ar niekas nesikeis, nebus parašytas dar koks raštas ir pan. Svarbu ir tai, kad šį reikalą reikia sutvarkyti iki ateinančių metų sausio mėnesio. Akcentuota ir tai, kad ilgai laukti negalima, nes jei sprendimas bus priimtas laiku, nereikės skirti lėšų išeitinėms. „Mes galime atidėlioti kiek tik norime, tačiau paskui turėsime mokėti ir išeitines. Mėnesiui dar atidėti galime, bet ne ilgiau, tad rizikuokime“, - kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis.

Panaikinus tris ugniagesių gelbėtojų komandas darbo neteks 27 darbuotojai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar kalba tebėra svarbi mūsų tapatybės dalis?

klausimelis 06 02Ingrida iš Šakių:

Turime didžiuotis, jog kalbame ta kalba, kuri pati archajiškiausia. Svarbu, kad mūsų vis dar yra tiek, jog šia kalba kalbama. Galvodama apie lietuvių kalbos kitimą, pritariu vienos kalbininkės minčiai, kad kalba turi išlikti gyva. Nereikia bijoti tų dalykų, kurie į ją įsiterpia, tačiau visada privalome laikytis tvirto pagrindo, kuris mums įdiegtas – to, kas yra iš motinos lūpų atėję, iš mūsų pasakų... Būtent tą pagrindą ir turime išlaikyti. Aš savo identitetą matau tik per savo gimtąją kalbą. 

klausimelis 06 02 2

Kristina iš Zanavykų kaimo:

Lietuviai be lietuvių kalbos tiesiog neįsivaizduojama. Kalba man prigimtinis dalykas. Nors sakoma, kad mokėti daugiau kalbų vertinga, man lietuvių kalba – tai šaknys ir privilegija jomis naudotis. Bijau dėl mūsų kalbos ateities. Suprantu, kad kitimo neišvengsi, bet, anglicizmų, barbarizmų tikrai per daug... Savo tapatybę sieju su lietuvių kalba, užsienyje nepraleidžiu progos apie savo šalį, kalbą papasakoti, pataisyti, jei kas Lietuvą maišo su Latvija...

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.